PGK i Muzeum w Radomsku uczą ekologicznych nawyków przez zabawę.

  • 22.07.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
210072021-warsztaty-pgk-muzeum-jurek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku i Muzeum Regionalne w Radomsku zorganizowało wakacyjne warsztaty dla dzieci o tematyce ekologicznej. Oprócz wiedzy teoretycznej, dzieci mogły poprzez gry i zabawy, uczyć się o istocie ekologii.

   Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważna jest ekologia, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Nasza planeta boryka się z problemem śmieci. Na Pacyfiku pływa plama śmieci wielkości Teksasu, lasy, jeśli nie są wycinane, to również toną w śmieciach.

  Aby nasza Ziemia była piękna i czysta jak kiedyś, zmiany trzeba wprowadzać już dziś. Potrzebna jest przede wszystkim edukacja. Doskonale wie o tym PGK Radomsko, dlatego we współpracy z Muzeum Regionalnym w Radomsku, zorganizowało wakacyjne warsztaty ekologiczne dla dzieci. Co to za warsztaty?

   Dzisiaj (21.07.2021) mamy drugi dzień warsztatów, właśnie w Muzeum Regionalnym w Radomsku. Warsztaty rozpoczęły się od informacji, jak segregować odpady, po co się to robi, czym jest recykling. Młodzi uczestnicy warsztatów byli bardzo zainteresowani zajęciami, ponieważ poza pogadanką, były dla nich również przygotowane gry, które pozwoliły im utrwalić zdobyta wiedzę i dodatkowo zainteresować  się tematem.

   Kontynuujemy te zajęcia, jesteśmy właśnie na dziedzińcu muzealnym i za moment rozpoczną się gry, które będą uświadamiać młodych ludzi, jak ważne są świadome zakupy, rozsądne podejście do kupowania codziennych produktów. Chcemy nauczyć młodych ludzi, że ekologia tak naprawdę rozpoczyna się w naszym domowym gospodarstwie i to już podejście i dzieci i ich rodziców, zmienia świat i pozwala na cieszenie się zdrową przyrodą i przyjemnym środowiskiem – mówi Magdalena Jurek, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku.

Czyli edukacja przez zabawę?

   Tak, szczególnie spotkania z dziećmi, które szybko rozumieją temat, które kiedyś, te zasady, których nauczą się  za dziecka, wprowadzą w swoich gospodarstwach domowych, taka jest intencja tych spotkań, które nie ukrywam, nasza spółka prowadzi od lat, bo spotykamy się teraz akurat w okresie wakacyjnym, w instytucjach publicznych, ale kiedy mamy rok szkolny, to bywamy w szkołach, przedszkolach i tam spotykamy się i z dziećmi i młodzieżą – dodaje Magdalena Jurek, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe