Do 9 sierpnia można składać swoje opinie do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej (Bełchatów)

  • 21.07.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
20072021-opinie-plan-gospodarki-niskoemisyjnej-rogowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwają konsultacje w sprawie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Każdy, po zapoznaniu się z dokumentem, może zgłosić swoje opinie, pomysły, sugestie. Można tego dokonać drogą elektroniczną, listownie, bądź osobiście w Urzędzie Miasta. Swoje opinie można nadsyłać do 9 sierpnia

Czym jest plan gospodarki niskoemisyjnej?

   Jest to tak naprawdę dokument, który pokazuje kierunki, założenia i cele, jakie chce osiągnąć Miasto Bełchatów właśnie, jeżeli chodzi o tą niskoemisyjność, czyli chociażby korzystanie z odnawialnych źródeł energii, termomodernizacje budynków, transport publiczny, który jest niskoemisyjny. Przypomnę, że w Bełchatowie, chociażby Miejski Zakład Komunikacji Miejskiej, właśnie korzysta z takiego niskoemisyjnego taboru autobusów, są to elektryki, albo autobusy, które mają niską tę normę spalania Euro 6. Szkoły nasze również są wyposażane, chociażby w instalację fotowoltaiczną.

  Ten plan, który powstał, on teraz jest poddany konsultacją społecznym. Chodzi o to, żeby mieszkańcy również wypowiedzieli się na ten temat, jakie dostrzegają potrzeby, w jakim kierunku miasto powinno zmierzać. Być może mają jakieś dobre pomysły i oczywiście wszystkie te nadesłane do 9 sierpnia uwagi, będą brane pod uwagę, będą rozpatrywane – mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

 

W jaki sposób nadesłać swoje opinie do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej?

   Aby zgłosić swoje opinie, swoje pomysły i uwagi, należy najpierw zapoznać się z dokumentem, który dostępny jest na stronie Urzędu Miasta: https://www.belchatow.pl/aktualnosci/9350-zglos-opinie-do-planu-gospodarki-niskoemisyjnej Po przeanalizowaniu go, można zgłosić swoje opinie i sugestie, wysyłając je drogą elektroniczną na adres [email protected], lub listownie na adres: Urząd Miasta Bełchatowa, Zespół ds. Rozwoju Miasta, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów, ewentualnie jeśli ktoś woli, osobiście w Urzędzie Miasta w godzinach pracy magistratu od poniedziałku do piątku, godz. 7:30 – 15:30. Swoje uwag mieszkańcy mogą nadsyłać do 9 sierpnia.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe