Kolejne dawki, jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson w szpitalu w Radomsku. Trwają zapisy

  • 16.07.2021, 17:20 (aktualizacja 17.07.2021, 11:27)
  • Redakcja lokalna.news
16072021-szczepienia-drozdek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Szpitalu Powiatowym w Radomsku trwają zapisy na jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson. Trwają właśnie zapisy. Co ważne, szpital odnotowuje coraz mniej przypadków zakażeń koronawirusem.

  Cały czas trwa Pandemia, o czym powinniśmy pamiętać. Jak obecnie wygląda sytuacja z zakażeniami w Szpitalu Powiatowym w Radomsku? Ile jest łóżek kowidowych, ile osób zakażonych?

  Zgodnie z decyzją Wojewody Łódzkiego, od 1 lipca Szpital Powiatowy w Radomsku, został zobowiązany do przygotowania 20 łóżek, dla pacjentów z koronawirusem. 19 z tych łóżek ma charakter obserwacyjno-zakaźny, natomiast jedno jedno łóżko jest na Oddziale Intensywnej Terapii, dla pacjenta wymagającego wentylacji mechanicznej.

  Aktualnie pacjentów z aktywnym zakażeniem w szpitalu nie przebywa dużo, jest to około 7/8 pacjentów i ta liczba się cały czas zmniejsza. Nowych przypadków nie obserwujemy zbyt dużo. Są to pojedyncze przypadki, które trafiają do naszej placówki z zakażeniem tymże wirusem – mówi Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Warto również wspomnieć, że trwają zapisy na szczepienie jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Ile takich szczepionek będzie dostępnych?

   Zamówiliśmy tych szczepionek dosyć dużo, natomiast aktualnie mamy jeszcze 150 takich dawek, które będziemy podawać 28 lipca oraz 4 sierpnia. Te dwa terminy są jeszcze wolne, można się zapisać na te szczepionki. Jest to taka nasza szpitalna akcja, „Zaszczep się na wakacje”, dla tych wszystkich osób, które planują wyjazd do innych krajów, czy planują spędzić wakacje poza Radomskiem. Zachęcamy takie osoby aby się zaszczepiły, żeby uzyskały certyfikat i mogły korzystać ze wszystkich uroków wakacyjnych wojaży – dodaje Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

   Zapisać można się bezpośrednio w naszym punkcie szczepień pod numerem tel: 531-862-126 lub 44 306-16-54

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe