Miasto wspiera młodych sportowców. Stypendia prezydenta przyznane

  • 09.07.2021, 17:00
  • Redakcja lokalna.news
07072021-stypendia-sportowe-rogowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miasto Bełchatów wspiera młodych, osiągających sukcesy sportowców. Przyznano stypendia roczne 28 sportowcom.

   Miasto przyznało młodym sportowca stypendia sportowe. Jak ważne jest dla miasta wspieranie młodych, zdolnych i ambitnych sportowców, którzy osiągają sukcesy, stając się wizytówką miasta?

   Faktycznie skład komisji konkursowej rozpatrzył podania. Żeby otrzymać takie stypendium sportowe, należy złożyć odpowiedni wniosek. Przyznano 28 młodym, bardzo zdolnym ludziom stypendia roczne. Są to stypendia wypłacane w miesięcznych transzach od 300 do 400 złotych. Cała ta pula pieniędzy, przeznaczona na stypendia, które będą wypłacane przez rok to 105 000 zł.

   To są ludzie, którzy mimo młodego wieku, mają wybitne osiągnięcia. Ci młodzi ludzie bardzo ciężko pracują, żeby mieć takie osiągnięcia, jakie mają. To jest ich czas, ich determinacja, ale też świetnie pokazują Miasto Bełchatów na zewnątrz, nawet na tych arenach europejskich, czy na imprezach ogólnopolskich. Kiedy taki zawodnik z Bełchatowa startuje i osiąga sukcesy, jest to duma nie tylko dla nas urzędników, dla rodziców, czy dla klubów sportowych, którzy pracują z tymi młodymi ludźmi, ale myślę, że dla wszytych mieszkańców Bełchatowa – mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Wśród osób, którzy otrzymali stypendia są:

   Najwięcej – bo dwanaście sportowych stypendiów – otrzymali lekkoatleci. Wyróżnieni zostali wielokrotni medaliści: Michał Stawicki, Mateusz Górny, Jakub Bracki, Adam Patrzyk, Filip Chrosta, a także Amelia Zochniak, Maja Matyśkiewicz i Natalia Wójcik. W gronie docenionych przez miasto lekkoatletów znaleźli się również: Maria Kołodziejczuk, Sylwia Hałaczkiewicz, Mateusz Szaniec i Mateusz Markowiak

 Za znakomite wyniki w trójboju siłowym prezydent Mariola Czechowska wyróżniła trzy osoby: Daniela Wasilewskiego, Idę Lis i Anielę Lis. Stypendium sportowe przyznano również trenującemu zapasy Filipowi Kazimierczakowi, boksującemu w wadze ciężkiej Jakubowi Domuradowi i kickbokserowi Oliwierowi Jarzeckiemu. Miasto doceniło również Piotra Niźnika, który znany jest ze wspinaczki sportowej, tenisistę Krzysztofa Brezynę oraz Karolinę Skurnicę, Alicję Jaros, Martynę Szymanowską, Kacpra Dyderskiego i Julię Dyderską trenujących curling. Miejskie stypendia sportowe otrzymali też przedstawiciele rugby: Kinga Moskot i Wiktoria Grzelak, a także pływak Przemysław Gawrysiak.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe