Szkoła w Łękińsku to prawdziwa szkoła XXI wieku. Robi wrażenie! (Gmina Kleszczów)

  • 01.06.2021, 07:55 (aktualizacja 01.06.2021, 08:10)
  • Redakcja lokalna.news
31052021-szkola-lekinsko-bebnowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
31 maja w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku, oficjalnie zostało otwarte, nowo wybudowane skrzydło szkoły. W nowym skrzydle powstało m.in. 11 klasopracowni szatnia dla uczniów klas 4-8, pokój nauczycielski , sala komputerowa. Szkoła ma wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych, np. instalacja fotowoltaicznych.

   Kiedyś szkoły kojarzyły się typowo z kredą, mundurkami i elementarzem. Dzisiaj szkoły mają wiele innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają i uprzyjemniają naukę uczniom oraz zmieniają sposób przekazywania wiedzy przez nauczycieli.

   Szkoła w Łękińsku, po przeprowadzonym dobudowaniu nowego skrzydła, robi niesamowite wrażenie. Zastosowano w niej szereg nowoczesnych rozwiązać, które zmieniają całkiem odbiór tej szkoły. Co dokładnie zostało zrobione?

   W naszej szkole zostało dobudowane drugie, nowe skrzydło szkoły, zostało połączone łącznikiem z obecnie istniejącą częścią szkoły. W nowym skrzydle szkoły, swoje miejsce znalazło 11 klasopracowni, szatnia dla uczniów klas 4-8, pokój nauczycielski , sala komputerowa. Znalazły się również miejsca na gabinety specjalistów, pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego, oraz część administracyjna szkoły, sekretariat, gabinet dyrektora i wicedyrektora – mówi Katarzyna Bębnowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łękińsku.

   Dlaczego szkoła została rozbudowana?

   W naszej szkole sukcesywnie wzrastała liczba uczniów. Zaczynaliśmy około 6/7 lat temu od uczniów w liczbie 78, obecnie mamy prawie 250 uczniów. Warunki gminne zdecydowały o konieczności rozbudowy obecnie istniejącej szkoły – mówi nam Katarzyna Bębnowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łękińsku.

 

   Jaki był koszt tak dużego przedsięwzięcia?

   Koszt był dosyć duży. Wybudowanie tego skrzydła szkoły i łącznika, kosztowało ponad                12 000 000 zł, z czego organ prowadzący uzyskał wsparcie z funduszy lokalnych w wysokości nieco ponad 2 000 000 zł – dodaje Katarzyna Bębnowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łękińsku.

 

   Jak ważna jest to inwestycja dla szkoły?

   Dla szkoły jest to bardzo ważna inwestycja, ponieważ poprawiła warunki lokalowe dla naszych uczniów, poprawi komfort pracy dla dzieci i dla nauczycieli. Mam nadzieję, że ten nowo wybudowany budynek, będzie służył wszystkim nam, uczniom, nauczycielom, ale też całej społeczności szkolnej.

   Już od dzisiaj wszystkie dzieci korzystają z sal, po powrocie z nauki zdalnej. W pełnym składzie, uczniowie klas 4-8 rozpoczęli ją w nowej części szkoły – podsumowuje Katarzyna Bębnowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łękińsku.

  Dodajmy, że szkoła została wykonana w systemie pasywnym. Wyposażona została w instalację fotowoltaiczną, która z pewnością przyniesie oszczędności. W pracowniach zamontowane zostało inteligentne oświetlenie z czujkami ruchu. Kiedy czujniki wykryją ruch w sali, same się włączają, a kiedy sala jest pusta, same się wyłączają. To również nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie.

  Każda sala wyposażona została również w nowoczesne tablice interaktywne, co jest bardzo lubianym przez uczniów rozwiązaniem. Wybudowanie nowego skrzydła, również przebiegło niesamowicie sprawie. Prace rozpoczęły się we wrześniu 2019, a już w 2021 mieliśmy oficjalne otwarcie.

 Szkoła w Łękińsku pokazuje, jak mogą, a raczej jak będą powinny wyglądać szkoły XXI wieku. Ma wiele innowacyjnych rozwiązać, które sprawią, że uczniowie będą do niej chodzić z przyjemnością.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe