Kiedy będzie nowa oczyszczalnie w Przedborzu?

  • 31.05.2021, 17:00
  • Redakcja lokalna.news
28052021-przedborz-oczyszczalnia-janosik.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Przedbórz stoi przed realizacją inwestycji, jaką jest budowa nowej, nowoczesnej oczyszczalni ścieków. Realizacja inwestycji zaplanowana jest na lata 2021/2022. Koszt całkowity inwestycji wynosi około 13 000 000 zł.

   Na jakim etapie jest realizacja jednej z najwyższych inwestycji dla miasta, czyli budowa nowej oczyszczalni ścieków?

   Tę inwestycję mamy wykonać w dwa lata, w roku 2021/2022. W tym roku mamy przygotować dokumentacje. W przyszłym roku mam nadzieję, że zostanie wybudowana ta oczyszczalnia. Koszt całkowity inwestycji wynosi około 13 000 000 zł. Z Urzędu Marszałkowskiego dostaliśmy dofinansowanie w wysokości około 8 700 000 zł. Zobaczymy, jak to wszystko wyjdzie po przetargu, jakie to będą środki. Z tego, co mi wiadomo, koszty są coraz większe, ale mamy nadzieję, ze w tych środkach się zmieścimy.

   Dla Gminy Przedbórz jest to inwestycja strategiczna. Oczyszczalnia, którą obecnie dysponujemy, pochodzi z lat 90. W tamtych czasach, technika nie była jeszcze tak zaawansowana. Powinna mieć żywotność około 10 lat, a doskonale wiemy, że funkcjonuje dużo, dużo dłużej, od czasu wybudowania. Nowa czyszczalnie będzie wybudowana w tym samym miejscu, w którym obecnie znajduje się stara oczyszczalnia – mówi  Wiesława Janosik Burmistrz Przedborza.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe