Spis powszechny wchodzi w kolejną fazę

  • 28.05.2021, 16:40
  • Redakcja lokalna.news
27052021-rachmistrzowie-rogowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa Krajowy Spis Powszechny. Ogłoszony dodatkowy nabór, na tę funkcję. Uważajmy na fałszywych rachmistrzów.

   Spis powszechny wkroczył w kolejną fazę, Ogłoszono również dodatkowy nabór na rachmistrzów. Ilu rachmistrzów powinno być, aby spis odbył się sprawnie?

   Jeżeli chodzi o Bełchatów, to tutaj wg tych wszystkich wytycznych musimy mieć 25 rachmistrzów. Prezydent Miasta Bełchatowa, ogłosiła dodatkowy nabór, ponieważ kilak osób zrezygnowało, z różnych względów, z tego, aby być tymi rachmistrzami, mimo że przeszły całą procedurę. Osoby zainteresowane, mogą zgłaszać się do końca maja. Wzór odpowiedniego wniosku, dostępny jest np. na stronie www.belchatow.pl pod informacją o dodatkowym naborze. Można zgłosić się również osobiście tutaj w UM przy ul. Kościuszki 1 lub przez platformę ePUAP – mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Nie dajmy się oszukać!

   Jeżeli chodzi o rachmistrzów i to, w jaki sposób oni będą docierać do mieszkańców. Tutaj ważna uwaga. Takiego rachmistrza  można zweryfikować. Jest cała procedura jak to zrobić, dostępna, chociażby na naszym portalu belchatow.pl

   Osoba, która zadzwoni do nas, z którą będziemy rozmawiać, na pewno nie zapyta nas o stan konta, na pewno nie zapyta nas o nasze dochody, nie zapyta nas o numer rachunku bankowego. Uczulam na to, aby nie dać się oszukać, aby nie podawać danych, których się nie są w żaden sposób wymagane – dodaje Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe