Termomodernizacja szkoły w Rzejowicach idzie pełną parą

  • 27.05.2021, 12:47
  • Redakcja lokalna.news
26052021-kodrab-termomodernizacja-szkola.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Rzejowicach. Inwestycja opiewa na kwotę 1 016 000 zł. Dotacja przewidziana z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 796 000 zł. Prace mają się zakończyć w październiku 2021.

   Ostatnim razem, kiedy byliśmy na terenie termomodernizowanej szkoły w Rzejowicach, prace dopiero się rozpoczynały. Teraz idą pełna parą. Jaki jest zakres prac?

 Prowadzone są prace związane z dociepleniem ścian zewnętrznych budynku, dociepleniem stropodachu, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej i pracach w kotłowni, ponieważ będzie tam przeprowadzona wymiana kotła węglowego na kocioł peletowy. Generalnie będzie przeprowadzony cały remont kotłowni, łącznie z wymianą posadzki. Planowane jest również wykonanie opaski wokół budynku. Planowany termin zakończenia inwestycji to październik 2021 roku – mówi Paweł Żuławiński, Urząd Gminy Kodrąb.

Jaki jest koszt inwestycji?

   Koszt inwestycji opiewa na kwotę 1 016 000 zł. Dotacja przewidziana z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 796 000 zł. Realizacja tej inwestycji jest bardzo ważna, budynek ten był wybudowany w latach 90 i stan tego budynku wskazywał na potrzebę wykonania tej inwestycji, ponieważ były wysokie, coroczne koszty zużycia opału, także budynek wymagał modernizacji ­­– dodaje Paweł Żuławiński, Urząd Gminy Kodrąb.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe