Funkcjonariusz Błysk kolejny raz edukował jak prawidłowo przechodzić przez pasy

  • 13.05.2021, 07:33 (aktualizacja 14.05.2021, 15:01)
  • Redakcja lokalna.news
12022021-bezpieczna-szkola-turowska-kowalczyk-nems.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ramach akcji Bezpieczne Radomsko, kolejny raz zorganizowano edukacyjną pogadankę o bezpiecznym poruszaniu się w ruchu drogowym. Tym razem akcja odbyła się pod PSP 3 w Radomsku.

   Edukacji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym nigdy za dużo. Dzisiaj znajdujemy się przed budynkiem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomsku, gdzie odbywa się kolejna akcja promująca bezpieczeństwo najmłodszych w ruchu drogowym. Przypomnijmy, co dokładnie ma na celu ta akcja?

   Jest to akcja pod hasłem „Bezpieczne Radomsko”. Jest to cykl spotkań z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych, w celu przeprowadzenia pogadanki, oraz wypróbowania w praktyce, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. To jest akcja, która zwraca uwagę w szczególności na bezpieczeństwo tzw. niechronionych uczestników ruchu, czyli pieszych, rowerzystów, użytkowników hulajnóg. Chcemy przede wszystkim zwrócić uwagę, na pojawiające się zjawisko używania telefonów komórkowych, przechodząc przez przejście dla pieszych i dlatego zwracamy uwagę dzieciom, aby nie używały telefonów komórkowych przechodząc przez jezdnię, i same próbowały na to zwracać uwagę rodzicom, żeby zachować szczególną ostrożność przy przejściu przez pasy. Na to głównie chcemy zwrócić uwagę. Pomagają nam w tym funkcjonariusze Policji oraz przedstawiciele Szkoły Jazdy EL-Car w Radomsku – mówi Karolina Turowska, Wydział Informacji i Promocji UM w Radomsku.

   Jak ważne są tego typu akcję?

   Te akcje są bardzo ważne, ponieważ bezpieczna droga dziecka ze szkoły i do szkoły jest bardzo istotna. Taka akcja uczula dzieci, żeby prawidłowo przechodziły przez pasy w miejscach wyznaczonych, żeby nie przebiegały w dowolnych miejscach, jednak tu, gdzie jest ta przysłowiowa zebra, gdzie mogą przejść bezpiecznie, gdzie kierowcy mają obowiązek zatrzymać się i udzielić pierwszeństwa – mówi Jadwiga Kowalczyk, Dyrektor Publicznej szkoły Podstawowej nr 3 w Radomsku.

   Dzieci doskonale znały odpowiedzi na pytania Policjantów, jak prawidłowo przechodzić przez pasy. Szkoła też prowadzi zajęcia uczące zasad ruchu drogowego.

    W Program wychowawczy, profilaktyczny szkoły są te akcje wpisane. Już we wrześniu jest położny nacisk, żeby te dzieci uczulić na bezpieczeństwo, bo bezpieczeństwo jest ponad wszystkim. Teraz zbliżają się wakacje, więc także dla przypomnienia dzieciom, żeby w tych miejscach, gdzie będą spędzać wakacje, również umiały bezpiecznie korzystać z przejścia – dodaje Jadwiga Kowalczyk, Dyrektor Publicznej szkoły Podstawowej nr 3 w Radomsku.

   Policjantom w edukowaniu najmłodszych, użytkowników ruchu drogowego, pomagał Funkcjonariusz Błysk. Czego uczył dzieci?

   W ramach działań „Bezpieczne Radomsko” przyjeżdżamy do szkół i przekazujemy dzieciom informacje odnośnie prawidłowego poruszania się po drodze np. jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych, czy po której stornie jezdni powinno się poruszać. Jest to bardzo istotne, żeby uczyć dzieci przepisów od najmłodszych lat  - mówi sierż. Jakub Nems, Komenda Powiatowa Policji w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe