Ponad 90% skanalizowania gminy. To robi wrażenie

  • 12.05.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
07052021-lgota-wielka-kanalizacja-kotlewski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Lgota Wielka prężnie rozwija system kanalizacji. W wielu miejscowościach skanalizowanie sięga 100% w innych 74%. Ogółem gmina jest skanalizowana powyżej 90%. Trwa realizacja kolejnego odcinka kanalizacji w miejscowości Krępa.

   Kolejną ważną inwestycją w Gminie Lgota Wielka, jest inwestycja realizowany kanalizacji. Teraz będzie realizowany kolejny odcinek. W jakich miejscowościach będzie realizowany ten odcinek?

   Przez ostanie dwa lata, inwestujemy w kanalizację w miejscowości Wiewiórów i Krępa. Złożyliśmy wniosek do Urzędu Marszałkowskiego, z tym że nie otrzymaliśmy pieniędzy, w związku z tym podjęliśmy decyzję w zeszłym roku, że będziemy tę inwestycję realizować wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, w związku z tym, podzieliliśmy inwestycje na mniejsze etapy.

    Wykonaliśmy już pewnie zakres w Krępie w ubiegłym roku i jeszcze rok wcześniej. Obecnie jesteśmy już po przetargu, mamy podpisaną umowę, na kwotę ponad 700 000 zł, gdzie łącznie wykonujemy w miejscowości Wiewiórów, ja to nazwę etap drugi, i Krępa, będzie to etap trzeci – mówi Jerzy Kotlewski, Wójt Gminy Lgota Wielka.

   W jakim stopniu gmina jest już skanalizowana?

   Mogę powiedzieć, że mamy powyżej 90% skanalizowania gminy. Są takie miejscowości, gdzie praktycznie już mamy 100% skanalizowania, zdarzają się pojedyncze osoby, które zamieszkują obszar dosyć oddalony. Mamy też miejscowości, gdzie mamy 70%.

   W tej chwili, jeżelibyśmy skanalizowali w tym roku to, co sobie zamierzyliśmy zrealizować w Krępie, to zostaną, dzisiaj to się nazywa miejscowości, dawniej to były przysiółki, nad którymi w przyszłości trzeba będzie się zastanowić.

  Wykonujemy również dwie dokumentacje na Wolę Blakową w kierunku kolonii Lgota i Brudzice i chcielibyśmy też w przyszłym roku, w miarę możliwości, kontynuować tam również kanalizowanie.

   Rok temu, oddaliśmy nową oczyszczalnię, która ma możliwości przyjmowania ścieków dowożonych, gmina ma beczkowóz, a dzięki temu, że mamy zawarte umowy, od zainteresowanych mieszkańców, odbieramy nieczystości wprost do oczyszczalni – dodaje Jerzy Kotlewski, Wójt Gminy Lgota Wielka

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe