Noc(e) Muzeów w Radomsku już 15 i 16 maja!

  • 11.05.2021, 14:00 (aktualizacja 11.05.2021, 14:08)
  • Redakcja lokalna.news
10052021-noc-muzeow-wilkoszewska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
15 i 16 maja w godzinach od 15 do 19 odbędzie się Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym w Radomsku. Na wszytkach, którzy zjawią się w tych dniach, czeka moc atrakcji, wiele wystaw stałych oraz interaktywnych. Wstęp oczywiście bezpłatny.

   Już niedługo bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich, którzy uwielbiają zwiedzać muzea, bo zbliża się Noc Muzeów, jednak w tym roku z wiadomych względów, będzie ona w trochę innej formie. Jak zatem będzie wyglądać?

   Już wielkimi krokami zbliża się do nas Noc Muzeów. Oczywiście ze względu na sytuację, jaką mamy, postanowiliśmy, że ta Noc Muzeów będzie wyglądała troszeczkę inaczej, będziemy ją przeprowadzać w troszeczkę innej formie.

    Muzeum Regionalne w Radomsku zaprasza na niepowtarzalną Noc Muzeów. Będzie ona miała wyjątkowy charakter, ze względu na to, że będzie przeprowadzana w ciągu dwóch dni. Zapraszamy Państwa zarówno sobotę, jak i w niedzielę, czyli 15 i 16 maja w godzinach 15- 19. Specjalnie postawiliśmy na taką formułę, ze względu na to, że muzeum długo było zamknięte, a chcielibyśmy, żeby jak najwięcej zwiedzających do nas przybyło, więc w momencie, kiedy ktoś nie będzie mógł w sobotę, to ma szansę odwiedzić nas w niedzielę.

     Oczywiście nasza formuła jest bezpłatna. Szczególnie zachęcamy do zobaczenia naszych wystaw czasowych. Są to wyjątkowe, interaktywne wystawy. Pierwsza z nich to jest „Świat Toruńskiego Piernika”, z Muzeum Okręgowego w Toruniu. Jest to przepiękna wystawa. Zwiedzający mogą zapoznać się nie tylko z historią piernikarstwa, czy poznać różnego rodzaju receptury, ale także będą mogli wziąć udział w świetnych warsztatach, własnoręcznego dekorowania pierników, które będą zakończone wypiekiem.

     Drugą, niezwykłą i interaktywną wystawą jest wystawa pt. „Doświadczalnia”, która przyjechała do nas z Muzeum w Krakowie. Jak wspomniałam, jest to wystawa interaktywna, dotykowa, gdzie zapraszamy do wspólnej zabawy. Zwiedzający przy pomocy zmysłów, będą mogli wykonywać różnego rodzaju doświadczenia, eksperymenty, więc nie tylko będziemy słuchać, nie tylko opowiadać, ale wykonywać też doświadczenia.

   Dysponujemy również naszymi wystawami stałymi. Mamy ich już 7 m.in. z dziejów Radomska, więc czeka na zwiedzających dużo atrakcji, dużo do czytania, do zobaczenia, do poeksperymentowania, więc zapraszamy – mówi Alina Wilkoszewska, Muzeum Regionalne w Radomsku.

   Bezpieczeństwo przede wszystkim

    Nadal jesteśmy w reżimie sanitarnym i w momencie, kiedy przychodzą do nas zwiedzający, to musimy zachować 1,5 m odstępu od siebie, musi być prawidłowo nałożona maseczka, czyli powinna zasłaniać usta i nos. Obowiązuje również dezynfekcja rąk. Dbamy o to, aby wszystkie środki do dezynfekcji były przygotowane tutaj, na miejscu.

   Prosimy wszystkich, którzy przybędą na Noc Muzeów, o to, aby mieli na twarzach maseczki dodaje Alina Wilkoszewska, Muzeum Regionalne w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe