Do Polski trafi rekordowe 770 mld?

  • 04.05.2021, 17:03 (aktualizacja 04.05.2021, 18:29)
  • Redakcja lokalna.news
30042021-radomsko-konferencja-milczanowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
30 kwietnia miała miejsce konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości. Dotyczyła ona potencjalnych środków z UE dla Polski, jak również powiatu radomszczańskiego. Jest możliwość pozyskania dla Polski 770 mld zł.

  30 kwietnia odbyła się konferencja prasowa, przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, m.in. poseł Anny Milczanowski. Konferencja dotyczyła możliwości pozyskania rekordowej ilości funduszy z UE, które wyniosłyby 770 mld zł.

   W ramach unijnego budżetu nasz kraj może liczyć na bezzwrotne środki z Wieloletnich Ram Finansowych (klasyczny budżet UE), ale także z pieniędzy przeznaczonych na Fundusz Odbudowy. W oparciu o ten fundusz rząd opracowuje Krajowy Plan Odbudowy. Ma on wzmocnić naszą gospodarkę i pozwolić szybciej wyjść z kryzysu wywołanego przez COVID-19. Unijne środki zostaną przeznaczone na najważniejsze obszary, takie jak: zdrowie, energia i środowisko, rolnictwo, gospodarka i przedsiębiorcy, cyfryzacja, infrastruktura, transport, innowacje, społeczeństwo czy spójność terytorialna.

Co może być zrobione za te pieniądze?

   Chodzi np. o termomodernizację szkół, nowe autobusy i tramwaje, obwodnice i ścieżki rowerowe, place zabaw, więcej miejsc w żłobkach, działania na rzecz czystego powietrza, dopłaty bezpośrednie dla rolników czy rozwój sektora przetwórczego.

   Fundusze trafią do każdego z nas, do każdego Polaka, trafią przede wszystkim na inwestycje, na budowę dróg, oczyszczalni ścieków, bo w dalszym ciągu Polska, zwłaszcza polska wieś gminna jest zbyt słabo skanalizowana. Trafią na zieloną energię, jesteśmy w trakcie transformacji energetycznej, transformacji energetycznej, która jest rozłożona na kilkadziesiąt lat. Trafią również na cyfryzację, trafią na szkoły, trafią do służby zdrowia chcemy, żeby szkoła XXI wieku, była szkołą nowoczesną. Chcemy wreszcie, aby ta Służba Zdrowia, była tak systemowo rozwiana, aby tych pieniędzy w służbie zdrowia nie zabrakło, i żeby one szły tam, gdzie iść powinny, czyli zabezpieczały Polaków, którzy ze służby zdrowia korzystają mówi Anna Milczanowska, Poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe