Bełchatów ma duże szanse na pieniądze z Unii

  • 04.05.2021, 08:07
  • Redakcja lokalna.news
29042021-belchatow-fundusze-rogowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Bełchatów został wpisany do Miejskich Obszarów Funkcjonalnych. Jest to dobra wiadomość dla miasta, ponieważ oznacza, że Bełchatów ma duże szanse na unijne pieniądze z funduszu spójności.

   Województwo łódzkie przygotowuje swoją strategię do 2030 roku, w nowej perspektywie. Na podstawie konsultacji społecznych, które były organizowane, Prezydent Miasta Bełchatowa, Mariola Czechowska, zgłosiła również i to, żeby Bełchatów został wpisany do Miejskich Obszarów Funkcjonalnych. Co to oznacza? Dzięki temu, że do tej prośby przychylił się Marszałek Województwa Grzegorz Schreiber. Dzięki temu Bełchatów jest w gronie tych miast, którym łatwiej będzie sięgnąć po środki z Unijnego Funduszy Spójności. Chodzi tutaj o to, żeby te miejscowości, które z racji zmiany swoich funkcji społeczno-gospodarczej, czyli odchodzimy od węgla i od energetyki konwencjonalnej, w związku z tym, tak naprawę trzeba zrobić wszystko, żeby to miasto mogło skorzystać i jak najłagodniej przejść przez tę transformację.

   Te środki, które będą w ramach MOF-u, będą powodować, że takie miasta jak Bełchatów, które zostały wpisane, czyli np. Radomsko, Piotrków Trybunalski, takie miasta będą mogły wspólnie będą mogły występować w konkretnymi wnioskami i jeżeli pojawia się np. jakieś oferty konkursowe na pozyskanie środków finansowych z Unii Europejskiej, to w ramach tych         MOF-ów, Bełchatów będzie miał pierwszeństwo zdobycia tych środków, czyli tak naprawdę nie trzeba będzie walczyć w konkursach, tylko wystarczy napisać dobry projekt i go złożyć – mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe