Masz dobry pomysł? Weź udział w konsultacjach społecznych

  • 16.04.2021, 08:05 (aktualizacja 16.04.2021, 13:48)
  • Redakcja lokalna.news
14042021-um-konsultacje-lewandowski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od 13 kwietnia rozpoczęły się miesięczne konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Miasta Radomska. Konsultacje potrwają do 12 maja. Warto pamiętać, że 7 maja odbędzie się dyskusja otwarta, w której udział może wziąć każdy radomszczanin. Dyskusja odbędzie się na platformie Zoom.

   13 kwietnia rozpoczęły się miesięczne konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały, w sprawie wyznaczania obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Miasta Radomska. Jaki dokładnie cel mają te konsultacje?

    Konsultacje, z punktu widzenia przeprowadzanej rewitalizacji, są niezwykle ważne. Są one wymagane przez ustawodawcę, wynika to z ustawy o rewitalizacji. Konieczne są do wyznaczenia, właśnie tego zdegradowanego obszaru, skonfrontowania tego, co ustalone jest do tej jest pory w diagnozie z tym, co mieszkańcy uważają na ten temat – mówi Wiktor Lewandowski z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

   Kto może wziąć udział w tych konsultacjach?

   Zachęcamy przede wszystkim mieszkańców obszaru rewitalizacji, właścicieli nieruchomości prowadzących swoją działalność gospodarczą w rejonie rewitalizacji, a także wszelkie społeczne działalności, czy organizacje lokatorskie i tych, którzy zamierzają mieszkać tam lub prowadzić działalność gospodarczą – mówi nam Wiktor Lewandowski z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

   Konsultacje wystartowały dosłownie kilka dni temu, więc gdzie wszyscy zainteresowani mogą znaleźć więcej informacji na ten temat.

   Konsultacje trwają od wtorku 13 kwietnia. Jeżeli chodzi o wiedzę, jaką można pobrać, całkiem dosłownie pobrać w tym wypadku, można ją otrzymać na Biuletynie Informacji Publicznej, czyli tzw. BIP-ie. Można to zrobić również na stronie radomsko.pl w zakładce rewitalizacja, która znajduje się w submenu „Miasto Otwarte”. Jest tam treść diagnozy, w formacie PDF, jest tam projekt uchwały, wraz z wszystkimi załącznikami. Są tam również mapy, które pozwolą zorientować się, o jakim dokładnie obszarze mówimy.

   Oczywiście te wszystkie materiały znajdują się również tutaj, w biurze obsługi interesanta, w holu budynku, w jedynej części, do której obecnie można wchodzić. Są tam wszystkie potrzebne dokumenty, jest tam treść diagnozy, są rozwieszone mapy, są również przygotowane formularze, do przygotowywania własnych wniosków – dodaje Wiktor Lewandowski z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

   Do kiedy wszyscy zainteresowani mogą składać swoje propozycje?

   Propozycje można składać do 12 maja. Warto wspomnieć, że 7 maja odbędzie się dyskusja otwarta, której będą mogli wziąć udział radomszczanie i zainteresowani tzw. interesariusze procesu rewitalizacyjnego. Dyskusja odbędzie się na platformie Zoom. Wziąć udział można poprzez zgłoszenie telefoniczne do Biura Funduszy Zewnętrznych i Strategii Miasta pod numerem 44 6854477 oraz drogą mailową na adres [email protected] – podsumowuje Wiktor Lewandowski z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Poniżej zamieszczamy przydatne linki:

 

Kontakt w sprawie rewitalizacji: https://www.radomsko.pl/biuro-funduszy-zewnetrznych-i-strategii-miasta/rewitalizacja/kontakt

 

Materiały do pobrania: https://www.radomsko.pl/biuro-funduszy-zewnetrznych-i-strategii-miasta/rewitalizacja/pliki-do-pobrania

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe