Duże pieniądze pozyskał Miejski Dom Kultury w Radomsku.

  • 12.04.2021, 17:00 (aktualizacja 12.04.2021, 17:25)
  • Redakcja lokalna.news
09042021-rozewicz-dofinansowanie-dabrowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miejski Dom Kultury w Radomsku pozyskał w wyniku konkursu ministerialnego 115 tys. na realizację tegorocznego Różewicz Open Festiwal. MDK w Radomsku uzyskał bardzo dobry wynik w konkursie. Dofinansowanie cieszy tym bardziej, że rok 2021, jest Rokiem Tadeusza Różewicza

   Miejski Dom Kultury w Radomsku poinformował na swoich mediach społecznościowych, że uzyskał pokaźną kwotę w wyniku konkursu ministerialnego. Jakie dokładnie fundusze pozyskał Miejski Dom Kultury?

   Jest to konkurs ministerialny, ministra kultury i dziedzictwa narodowego i sportu. O takie pieniądze aplikujemy co roku, ale w tym roku udało nam się pozyskać naprawdę pokaźną kwotę, bo to jest aż 115 000 zł. Cieszy to tym bardziej że nasz wniosek został naprawdę wysoko oceniony, co dla takiego niewielkiego ośrodka jak my, jest naprawdę wyróżnieniem. Dodam tylko, że było złożonych 488 wniosków, dofinansowano 59 a Miejski Dom Kultury w Radomsku znalazł się na 12 miejscu. Jest to o tyle dla nas ważne, że nie zapominajmy, że cały czas jesteśmy w Roku Tadeusza Różewicza, Sejm ogłosił Rok Tadeusza Różewicza, cieszy nas niezmiernie, że rzeczy piękne będą dziać się właśnie w miejscu jego urodzenia - mówi Jolanta Dąbrowska, Kierownik Działu Edukacji Artystycznej i Organizacji Imprez MDK Radomsko.

Są już palny, co zostanie zrobione za te fundusze?

   Tak, składając wniosek, musimy oczywiście przedstawić harmonogram, plan co chcemy zrobić, ale o takich konkretnych już tytułach, nazwiskach myślę, że będziemy mogli porozmawiać za kilka dni, bo teraz oczywiście ten wniosek musimy zaktualizować, zdecydować co będziemy na 100% realizować, ale duma nas rozpiera, że udało nam się te pieniądze pozyskać – dodaje Jolanta Dąbrowska, Kierownik Działu Edukacji Artystycznej i Organizacji Imprez MDK Radomsko.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe