W Radomsku powstanie siedziba Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

  • 31.03.2021, 07:49 (aktualizacja 31.03.2021, 17:12)
  • Redakcja lokalna.news
30032021-sim-ferenc.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Planuje się, aby w Radomsku powstała siedziba SIM-u. Koszty budowy tej siedziby miałaby pokrywać spółka SIM Łódzkie. Spółka składać ma się z miast, które przystąpią do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Jaki będzie proces powstawania tej siedziby, kto będzie pokrywał koszty jej utworzenia?

   Chcemy wspólnie z innymi miastami województwa łódzkiego, jak Bełchatów, Sieradz, Piotrków Trybunalski, Skierniewice czy Pabianice utworzyć spółkę. Spółka będzie nazywała się SIM Łódzkie. Siedziba tej spółki ma być w Radomsku. Koszty utworzenia siedziby tej spółki będzie pokrywała spółka. Każde z miast, które ma przystąpić do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, występuje do ministra rozwoju o grant w wysokości 3 000 000 zł i te środki będą tworzyły kapitał spółki.

   Spółka oczywiście będzie prowadziła działalność deweloperską na zasadzie wybudowania mieszkań i potem wynajmowania, więc z jednej strony będzie miała ten kapitał zakładowy ponad 18 000 000 zł, ale z drugiej strony będzie miała również kredyty na budowę mieszkań, i potem jak lokatorzy będą płacić czynsz, to będą spłacane tym samym kredyty. Utrzymanie będzie oczywiście finansowane z kapitału zakładowego spółki – mówi Jarosław Ferenc, Prezydent Radomska

W którym miejscu powstanie siedziba?

   W tej chwili trudno powiedzieć. Proponowaliśmy lokalizację przy ul. Leszka Czarnego, była tam apteka, która do końca kwietnia funkcjonowała, później zmieniła siedzibę i tam TBS będzie miało wolny lokal. Ten lokal, na zasadach rynkowych, będzie dla nowej spółki zaproponowany – dodaje Jarosław Ferenc, Prezydent Radomska.

Czyli nie ma jakiś przybliżonych chociaż dat, kiedy zacznie się budowa siedziby?

   Jeszcze nie ma, dlatego że spółka SIM Łódzkie, póki co, jeszcze nie została założona, jeszcze nie wszystkie miasta podjęły uchwałę. Zakładamy, że w końcu kwietnia ta spółka mogłaby powstać i myślę, że od maja rozpocząć funkcjonowanie – podsumowuje Jarosław Ferenc, Prezydent Radomska.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe