W Kamieńsku budowany jest kolejny odcinek kanalizacji

  • 25.03.2021, 17:00
  • Redakcja lokalna.news
23032021-kamiensk-kanalizacja-pawlowski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Gminie Kamieńsk budowany jest kolejny odcinek kanalizacji. Budowany odcinek o długości 500 metrów znajduje się na ulicy Łączyńskiego. Koszt budowy tego odcinka to około 180 000 zł.

   W Gminie Kamieńsk Trwają kolejne inwestycje. Tym razem jest to budowa, kolejnego odcinka kanalizacji. Gdzie budowany jest nowy odcinek?

   W tej chwili kanalizacja jest budowana na odcinku wynoszącym około 500 metrów. Budowa znajduje się na ulicy Łączyńskiego, jest to nowy teren mieszkaniowy w Kamieńsku. Zabudowujemy tam infrastrukturę w media, żeby można było w tym miejscu stawiać budynki, które miałyby już możliwości przyłącza do danych mediów – mówi Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska. 

Jaki jest koszt budowy tego odcinka?

   Koszt budowy wynosi około 180 000 zł. Być może część z tych środków uda nam się pozyskać z Urzędu Marszałkowskiego, mamy złożony stosowny wniosek, dlatego myślę, że część środkach pochodziłaby z zewnątrz – mówi nam Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

Ile domów znajduje się przy budowanym odcinku kanalizacji?

   Docelowo na tej ulicy mamy prawie 30 działek, jest do dosyć duża liczba nowych mieszkańców, którzy mogliby tam zbudować domy i podłączyć się, ale również wpisuje to się w sieć innych ulic, gdzie może stanowić przepływ ścieków na nowo budowanych terenach inwestycyjnych, bo jest to w takim terenie, gdzie na razie tych budynków jest mało, ale jest to teren typowo budowalny i myślę, że w tym rejonie będą powstawać budynki i ten odcinek będzie wykorzystany na kanalizacje dla budynków mieszczących się na tej ulicy, ale również dla sąsiednich ulicdodaje Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe