Możesz mieć wpływ na to, co dzieje się w twojej okolicy

  • 19.03.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
18032021-um-belchatow-podatek-rogowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Do końca kwietnia należy złożyć swoje zeznanie podatkowe. Warto pamiętać, że jeśli płaci się podatki w miejscu, w którym się mieszka, przyczynia się do realizacji wielu inwestycji w swojej okolicy, np. remontów dróg.

   Dlaczego właściwie Miasto Bełchatów zachęca, aby rozliczać się akurat na jego trenie?

   Jest to inicjatywa, za pomocą której chcielibyśmy pokazać mieszkańcom, że mają bezpośredni wpływ na to, gdzie trafiają ich pieniądze. Około 40%, podatków, które płacimy, trafia właśnie dla samorządu, na terenie którego mieszkamy, dlatego zachęcamy wszystkich do tego, aby wskazywali właśnie miejsce zamieszkania, niekoniecznie to musi być miejsce zameldowania, ale zamieszkania i właściwy urząd skarbowy, jako właśnie ten Bełchatowski. W ubiegłym roku do kasy miasta z podatków wpłynęło 80 milionów złotych. Te pieniądze, to tak naprawdę 28% całości budżetu miasta na 2020 rok.

   Z tych pieniędzy zostały wykonane inwestycje, takie jak np. poprawa infrastruktury, naprawy dróg, tereny zielone, utrzymanie tej zieleni. Chciałabym, żeby wszyscy mieli świadomość tego, że płacąc podatki, wskazując właśnie Bełchatów jako miejsce swojego zamieszkania i właściwy urząd skarbowy, mieli świadomość, że mają wpływ na to, gdzie konkretnie wpłyną ich pieniądze, podatki przecież i tak musimy płacić. Dlaczego mieszkając w Bełchatowie, korzystając czy chcąc korzystać, chociażby z bazy sportowej, bazy kulturalnej, bazy oświatowej, nasze podatki mają trafiać np. do Warszawy, Poznania, Piotrkowa w zależności od tego, gdzie kto wskaże? Tak naprawdę, wszyscy możemy spowodować, że tych pieniędzy w kasie miasta będzie więcej, a co za tym idzie, one mogą być bardziej wykorzystane i spożytkowane na potrzeby mieszkańców.

   Warto dodać, że jeżeli ktoś już rozliczył się z fiskusem i wskazał inne miejsce zameldowania, bo wiadomo, że mamy np. sportowców, którzy przyjeżdżają do Bełchatowa, podpisują tutaj  kontrakty, ale pewnie rozliczają się, wskazując swoje miejsce zamieszkania, to właściwe, w którym są zameldowani. Takie osoby, które czują się zintegrowane z Bełchatowem, chcą mieć wpływ na to, jak to miasto się rozwija, właśnie tych wszystkich zachęcamy do tego, żeby nawet jeśli już rozliczyli swój podatek, to swojemu pracodawcy wskazali, że oni chcą płacić te podatki, właśnie tutaj w Bełchatowie, tutaj podać adres zamieszkania, To jest naprawdę bardzo prosty, nieskomplikowany formularz, który należy wypełnić i wtedy ma się tak naprawdę wpływ na to, gdzie te pieniądze płyną – mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik UM w Bełchatowie.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe