Dwie ważne inwestycje związane z termomodernizacją w Gminie Kodrąb

  • 18.02.2021, 07:55 (aktualizacja 18.02.2021, 18:08)
  • Redakcja lokalna.news
16022021-kodrab-rewitalizacja-krawczyk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Gminie Kodrąb przeprowadzona będzie termomodernizacja SPZOZ-u oraz budynku szkoły w Rzejowicach. W obu przypadkach zostanie wymienione m.in. źródło ciepła na ekologiczne oraz docieplenie ścian.

   Gmina Kodrąb zaczyna nowy rok inwestycyjny od ważnych inwestycji. Przeprowadzi termomodernizacje budynku SPZOZ-u i budynku szkoły w Rzejowicach. Przybliżmy zatem, w jakim zakresie będzie przeprowadzona termomodernizacja Ośrodka Zdrowia.

   W ramach termomodernizacji będą docieplone ściany budynku, dach tego budynku. Ponadto będzie wykonana nowa instalacja odgromowa, będą wyremontowane schody oraz zadaszenie, a także wykonana opaska wokół budynku. W ramach tego zadania planujemy również wymienić instalację grzewczą. Będzie wymienione źródło ciepła na ekologiczne. Po termomodernizacji budynku, planowane jest późniejsze ogrzewanie go peletem mówi Bożena Krawczyk, Wójt Gminy Kodrąb.

Jaki będzie koszt tej inwestycji?

   Wartość kosztorysowa tego zadania, to 1 270 000 zł i obecnie mamy zaplanowane dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, na tę chwilę jest to 880 000 zł, jednak te realne kwoty będą dopiero po przetargu, który w najbliższym czasie będziemy ogłaszać, po podpisaniu umowy dodaje Bożena Krawczyk, Wójt Gminy Kodrąb.

W budynku szkoły w Rzejowicach również będzie przeprowadzona termomodernizacja. Co w jej ramach będzie zrobione?

   Właściwie zadania będą podobne do termomodernizacji Ośrodka Zdrowia, również zostanie wykonane docieplenie ścian, dachu, wymiana instalacji grzewczej. Jest tam również zaplanowane źródło ciepła ekologicznego i szkoła również będzie ogrzewana peletem. Dodatkowo w szkole w Rzejowicach będzie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa mówi nam Bożena Krawczyk, Wójt Gminy Kodrąb.

Ile będzie kosztować termomodernizacja szkoły?

   Tutaj już jesteśmy po przetargu. Umowa została już podpisana wcześniej z Urzędem Marszałkowskim i po przetargu, wartość tego zadania to 1 016 000 zł. Tutaj również będzie dofinansowanie w ramach RPO Województwa Łódzkiego 85% kosztów kwalifikowanych. Będą to środki unijne mówi Bożena Krawczyk, Wójt Gminy Kodrąb.

Kiedy ruszą prace związane z termomodernizacją szkoły?

   Jeżeli chodzi o budynek szkoły, to tak jak mówiłam, jesteśmy po przetargu, umowa jest podpisana. Do końca października mają być te zadania zrealizowane. Myślę, że jak tylko warunki pogodowe pozwolą, to firma rozpocznie realizacje inwestycji, natomiast jeśli chodzi o Ośrodek Zdrowia, to tutaj do końca sierpnia, to zadanie powinno być zrealizowane podsumowuje Bożena Krawczyk, Wójt Gminy Kodrąb.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe