OSP Gomunice ma nowy, lekki wóz strażacki. Zastąpi 22-letnią „babcię”

  • 10.02.2021, 08:00 (aktualizacja 10.02.2021, 11:56)
  • Redakcja lokalna.news
09022021-gomunice-woz-osp-olejniczak.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
OSP Gomunice posiada w swojej jednostce nowy, lekki samochód strażacki. Będzie on wykorzystywany jako samochód techniczny i zastąpi dotychczasowy, 22-letni wóz.

   Strażacy wykonują najróżniejsze zadania. Walczą nie tylko z ogniem, ale i pomagają podczas wypadków samochodowych, podczas klęsk żywiołowych np. powodzi lub ściągają przysłowiowego kotka z drzewa. Są niezastąpieni, dlatego ważne jest, aby mieli odpowiedni sprzęt, na którym mogą pracować. Jednak nie do każdej akcji potrzebny jest ciężki samochód strażacki. Są akcje, do których wystarczy lekki wóz. Właśnie taki wóz pozyskała jednostka OSP w Gomunicach.

   Jednostka OSP Gomunice, będąca w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, otrzymała dzisiaj (9.02.2021) lekki samochód strażacki, który będzie wykorzystywany jako samochód techniczny mówi wójt Gminy Gomunice, Paweł Olejniczak.

Jak ważny jest to pojazd dla OSP?

  Jest on dosyć istotny, ponieważ są takie zgłoszenia i wyjazdy, które polegają na zabezpieczeniu np. owadów błonkoskrzydłych, czyli os, szerszeni i wtedy niepotrzebny jest wyjazd samochodu z wodą, samochodu dużego czy średniego gaśniczego i właśnie wtedy będzie wykorzystywany ten samochód, który widać za mną dodaje wójt Gminy Gomunice, Paweł Olejniczak.

Czy będzie wykorzystywany jeszcze do innych akcji?

   Tak, planujemy go dostosować do tego, żeby był samochodem do ratownictwa technicznego ­mówi nam wójt Gminy Gomunice.

Czy to jest pierwszy tego typu pojazd w jednostce, czy może zastępuje jakiś pojazd?

   Oczywiście to nie jest pierwszy pojazd. Ten samochód zastąpi wysłużony samochód, można powiedzieć babcie z 1999 roku, to był pojazd marki Nubira – mówi Paweł Olejniczak, wójt Gminy Gomunice.

Czyli samochód oficjalnie zaczyna służbę w jednostce?

   Tak jest. Od dzisiaj zaczyna, a w międzyczasie będziemy go dostosowywać do tych potrzeb, o których  mówiłem podsumowuje Paweł Olejniczak, wójt Gminy Gomunice.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe