Muzeum w Radomsku znowu otwarte. Wystawa „Frasobliwy” czeka na zwiedzających

  • 03.02.2021, 12:00 (aktualizacja 04.02.2021, 12:31)
  • Redakcja lokalna.news
02022021-muzeum-borek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
1 lutego zmniejszone zostały obostrzenia w Polsce. Dzięki temu mogą się otworzyć m.in. muzea i galerie sztuki. Muzeum Regionalne w Radomsku zaprasza chętnych do zwiedzania. Jedną z wystaw, jaką można oglądać, jest wystawa zatytułowana „Frasobliwy”, przygotowana przez Łódzki Dom Kultury.

   Z pewnością dla nas wszystkich ważne jest obcowanie z kulturą. Potrzebujemy dawki kultury w postaci filmów, muzyki, fotografii, spektakli czy wystaw. W związku ze zmniejszeniem obostrzeń w Polsce otwarte zostały m.in. muzea. Jak ważna jest to wiadomość dla muzeum w Radomsku?

   Oczywiście, bardzo dobra. Muzeum nieczynne to muzeum martwe. Potrzebujemy ludzi, potrzebujemy zwiedzających, nie wszystko można pokazać w Internecie, nie wszystko chcemy też pokazywać w Internecie. Tutaj przychodzimy obcować ze sztuką współczesną, sztuką dawną, z historią, z dawnymi obyczajami. To jest podstawa naszej działalności, nasza przeszłość, nasza tradycja. Dla nas zamknięcie, to są ogromne straty we frekwencji, bo nie mówimy tutaj o stratach materialnych. Uważam, że to bardzo doby pomysł, że co prawda w reżimie sanitarnym, czyli maseczki, dezynfekcja, odległość, bez większych zgromadzeń, wernisaży, spotkań, ale indywidualnie zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do odwiedzania naszej placówki. W tej chwili możemy podziwiać wystawy stałe, historyczne, etnograficzne, sztuki, ale również w sali wystaw czasowych. Znajduje się w niej przepiękna wstawa, twórców ludowych z województwa łódzkiego zatatuowana „Frasobliwy”. Jest to wystawa przygotowana przez Łódzki Dom Kultury, a czynna będzie u nas do zwiedzania, do końca lutego – mówi Małgorzata Borek, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Radomsku.

Czy trafiali się już jacy pierwsi chętni do zwiedzania muzeum?

   Tak, mieliśmy już pierwszych zwiedzających, także serdecznie Państwa zapraszam. Jest bezpiecznie, dbamy o bezpieczeństwo. Dezynfekujemy powierzchnie, dezynfekujemy obiekty, wietrzymy sale. Bez żadnego ryzyka możecie Państwo odwiedzić nasze radomszczańskie muzeum. Wkrótce planujemy również bardzo ciekawą wystawę, która przyjedzie do nas z Torunia, „Świat toruńskiego piernika”, gdzie będzie można rodzinnie zwiedzać, bawić się, bo wtedy również wypiekamy pierniki, poznajemy recepturę, tradycję i historię powstania piernika. Mam nadzieje że ponownie nie zostaniemy zamknięci, jednak teraz serdecznie zapraszam dodaje Małgorzata Borek, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Radomsku.

 

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku jest otwarte dla zwiedzających:

poniedziałek – piątek: 8.00–16.00

niedziela: 10.00–18.00

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe