Taki był rok 2020 w Policji.

  • 25.01.2021, 17:00 (aktualizacja 25.01.2021, 17:32)
  • Redakcja lokalna.news
22012020-policja-podsumowanie-roku-wlazlowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W 2020 roku policjanci na terenie powiatu radomszczańskiego wyjeżdżali do blisko 18 000 interwencji. Wykrywalność przestępstw jest na poziomie 85%. Na drogach doszło do 1800 zdarzeń w ruchu drogowym, z czego 99 to wypadki. Zatrzymano 410 nietrzeźwych kierowców, z czego 220 to rowerzyści.

   Policjanci każdego roku mają pełne ręce roboty. Pilnują porządku na drogach, prowadzą sprawy kradzieży, włamań, rozbojów, walczą z przestępczością gospodarczą. Jak wyglądał rok 2020 w liczbach na Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku?

   W 2020 roku policjanci na terenie powiatu radomszczańskiego wyjeżdżali do blisko 18 000 interwencji mówi kom. Aneta Wlazłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Czy przestępczość spada?

   Jeżeli mówimy o przestępstwach stwierdzonych, które na terenie powiatu radomszczańskiego miały miejsce, to takich przestępstw było ponad 1900. Ważną kwestią jest, że wykrywalność przestępstw utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Jest to około 85% - mówi nam kom. Aneta Wlazłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

 

Jak wygląda kwestia przestępstw wśród nieletnich?

   Jeżeli chodzi o przestępczość wśród nieletnich, to nie ma na terenie powiatu radomszczańskiego drastycznych wzrostów jeżeli chodzi o udział nieletnich w przestępstwach. W porównaniu do wszystkich przestępstw stwierdzonych, to osoby nieletnie popełniły 39 czynów zabronionych. Nie jest to bardzo duża liczba dodaje kom. Aneta Wlazłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Kwestia zdarzeń w ruchu drogowym

   Tutaj mamy zdecydowanie trend spadający, jeżeli chodzi o zdarzenia w ruchu drogowym. Na terenie powiatu radomszczańskiego mieliśmy ponad 1 800 zdarzeń, z czego 99 to wypadki drogowe. Liczna zdarzeń drogowych znacznie spadła. Nietrzeźwych kierowców policjanci ujawnili 410, przy czym 220 to rowerzyści mówi kom. Aneta Wlazłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

 

Jakie kategorie przestępstw dominowały?

   Nad każdą kategorią przestępstw policjanci pracują tak samo. Chodzi o to, aby ustalić jak najszybciej sprawcę danego przestępstwa i pociągnąć daną osobę do odpowiedzialności karnej. Jeżeli mówimy o zdarzeniach, jakie miały miejsce i są najbardziej dotkliwe dla społeczeństwa to oczywiście kradzieże, kradzieże z włamaniem, rozboje, bójki, pobicia czy też uszkodzenie ciała. I właśnie takich zdarzeń, kradzieży, kradzieży z włamaniem mieliśmy na terenie powiatu radomszczańskiego najwięcej. Samych kradzieży ponad 170, kradzieży z włamaniem ponad 150. Jeżeli chodzi o przestępczość na terenie powiatu radomszczańskiego, to warto wspomnieć, że policjanci zajmują się również zwalczaniem przestępczości gospodarczej i walczą również z korupcją. Takich przestępstw na terenie powiatu radomszczańskiego w 2020 roku mieliśmy ponad 300. Jeżeli chodzi o przestępczość narkotykową to tutaj przede wszystkim służby kryminalne, prewencyjne działają bardzo sprawnie, ponieważ takich przestępstw, gdzie osoby łamiące przepisy zostały pociągnięte do odpowiedzialności, mieliśmy ponad 100 dodaje kom. Aneta Wlazłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe