Nieoceniona pomoc Straży Miejskiej

  • 21.01.2021, 12:00 (aktualizacja 21.01.2021, 13:23)
  • Redakcja lokalna.news
20012020-strazmiejska-belchatow-barasinski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Straż Miejska w Bełchatowie służy pomocą m.in. w przypadku rozładowania akumulatora w samochodzie. Dzwoniąc pod 986, można poprosić o pomoc w uruchomieniu pojazdu. Przez ostatni weekend, Straż Miejska wyjeżdżała do ponad 60 zgłoszeń o rozładowaniu akumulatorów

   Straż Miejska dba nie tylko o utrzymywanie porządku i spokoju w miastach. Często pomaga w sprawach pozornie prostych. Pomoc ta jednak okazuję się, bardzo często, nieoceniona. Ile razy, zwłaszcza w zimę, zdarzyło się, że samochód nam nie odpala, akurat wtedy, jak musimy załatwić coś ważnego? Straż Miejska w Bełchatowie pomoże uruchomić pojazd. 

   Straż Miejska w Bełchatowie już ponad 10 lat pomaga uruchamiać pojazdy w okresie zimowym i nie tylko, również w ciągu roku, jeżeli ktoś zostawi samochód na światłach, akumulator się rozładuje lub np. zostawi samochód na parkingu przy szpitalu na kilka dni i nie może później uruchomić. Mamy profesjonalne startery i pomagamy ludziom w Bełchatowie te samochody uruchamiać. Zwłaszcza zimą kiedy temperatury spadają poniżej 0,  tak jak teraz w weekend spadały poniżej 15 stopni, to rano, zwłaszcza w godzinach porannych, kiedy ludzie chcieli wyruszyć do pracy, czy dojechać do różnych instytucji nie mogli tych samochodów uruchomić, więc sprawdzała się tutaj Straż Miejska w udzielaniu  pomocy.  W ten weekend było kilkadziesiąt takich uruchomień. Były również takie sytuacje, że samochód z różnych powodów nie został uruchomiony, z reguły przez to, że paliwo gdzieś zamarzło w filtrze, czy układzie zasilania. Mieliśmy pana, który musiał dojechać na chemioterapię i nie uruchomiliśmy tego samochodu, więc sami dowieźliśmy tą osobę do szpitala. Jesteśmy Strażą Miejską udzielającą pomocy mieszkańcom i chcemy, żeby w mieście Bełchatowie mieszkańcom żyło się dobrze i skutecznie służby miejskie, a jesteśmy taką służbą, udzielały im wsparcia i pomocy zwłaszcza w okresie zwiększonych trudności, a zima i spadki temperatury poniżej zera są takim okresem, gdzie ludziom po prostu trzeba pomóc mówi Piotr Barański, Komendant Straży Miejskiej w Bełchatowie.

W jaki sposób poprosić Straż Miejską o pomoc?

U nas pomoc trwa cały rok, również w okresie letnim, wiosennym, jesiennym, jeżeli komuś rozładuje się akumulator. Są różne powody. Czasami, jak już mówiłem, przyczyną jest zostawienie samochodu na światłach lub z włączonym radioodbiornikiem. Wtedy akumulator nagle się rozładuje. Wystarczy zadzwonić na 986, to jest telefon alarmowy Straży Miejskiej w Bełchatowie. Czynny przez całą dobę, przez wszystkie dni w roku i nie tylko w tej sprawie, w każdej innej można się zwrócić do nas po pomoc.

W jakich sprawach dzwonią ludzie?

   Dzwonią we wszystkich tych, z którymi sobie nie potrafią poradzić. Od awarii, od sytuacji zakłócających porządek, zgłoszeń dotyczących wyrzuconych śmieci, złego nadzoru nad psami, po takie sprawy prozaiczne, jak udzielnie pomocy, zwłaszcza w tym okresie zagrożenia epidemiologicznego, dowiezienia zakupów czy załatwienia potrzeb, gdzie nikt im nie może takiego wsparcia udzielić. Jesteśmy profesjonalnie do tego przygotowani i wszystkie te zgłoszenia, jeżeli sami nie realizujemy, to potrafimy skontaktować z taką służbą, która takiego wsparcia udzieli, albo poinformujemy jak daną sprawę załatwić z korzyścią dla mieszkańców.

   W ciągu ostatniego wyjątkowo mroźnego weekendu (piątek, sobota, niedziela), Straż Miejska wyjeżdżała do ponad 60 przypadków, kiedy pojazd nie chciał odpalić. Pamiętajmy jednak, że z takiej pomocy możemy skorzystać tyko dwa razy. Powyżej dwóch razy, musimy udać się do mechanika w celu wymiany akumulatora, bądź usunięcia innej awarii pojazdu.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe