Choinki dla bełchatowskiego schroniska

  • 21.01.2021, 08:00 (aktualizacja 21.01.2021, 13:27)
  • Redakcja lokalna.news
210118-schronisko-leszy-choinki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ramach akcji „PSYgarniemy choinki” organizowanej przez Schronisko dla Zwierząt w Bełchatowie, wszyscy chętni mogą oddać swoje drzewka. Aby móc oddać choinki, wystarczy telefonicznie zgłosić taką chęć. W akcje włączyli się Leszy Bełchatów.

   Święta Bożego Narodzenia już za nami. W wielu domach powstaje problem, co zrobić z pozostałą, żywą choinką. W Bełchatowie pojawiła się ciekawa alternatywa dla dalszych losów choinek. Zamiast je wyrzucać, można je oddać do Schroniska dla Zwierząt w Bełchatowie. W akcję „PSYgarniemy choinki” włączyła się również grupa Leszy, organizując transport choinek do schroniska.

   Muszę tutaj podkreślić, że współpraca z grupą Leszy była już wcześniej nawiązana, przekazywaliśmy im worki po karmie, które później były wykorzystywane do zbierania śmieci w lasach, tak więc wcześniej już nić porozumienia została nawiązana. W tej chwili grupa Leszy przybyła z pomocą nam, ponieważ były głosy, że nasza akcja jest fajna, wiele osób chciało oddawać choinki. Niestety nie wszyscy mieli możliwość transportu ich do schroniska i tutaj właśnie dzięki pomocy Leszy będzie to możliwe dwa razy, w dwóch terminach w tym tygodniu mówi Mariusz Półbrat, Kierownik Schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Wiadomo, jakie to są terminy?

   Jest to środa 20 stycznia i 23 stycznia, sobota. Pod specjalnym numerem telefonu  (nr. 509 551 071) będzie można zgłosić wcześniej, prosimy o to, aby to było najpóźniej dzień wcześniej. Takie miejsce i chęć oddania choinki i tam będzie ustalane, o której godzinie grupa Leszy tutaj podjedzie i tą choinkę odbierze mówi nam Mariusz Półbrat, Kierownik Schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Jaka jest odpowiedź na tę akcję?

   Jest dobra. W tej chwili mamy 15 choinek, trochę śnieg nam przyblokował oddawanie następnych, ale taka ciekawostka, która pokazuje, że dla prawdziwych miłośników zwierząt nie ma odległości, ani czasu, których nie da się pokonać. Serdecznie pozdrawiamy rodzinę z Tarnowskich Gór, która przyjechała w sobotę, przywożąc nam choinkę oraz karmę dla naszych podopiecznych dodaje Mariusz Półbrat, Kierownik Schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Jak przy tak niesprzyjających warunkach pogodowych radzą sobie psy?

   Przede wszystkim my, dużo wcześniej, przygotowujemy się na zimę. To są specjalne zabezpieczenia, nasze zwierzęta mają dobre legowiska izolujące je od zimna, mówimy tutaj o boksach wewnętrznych. Zewnętrze boksy, które nie są wyposażone w możliwość schowania się w środku, mają budy trójwarstwowe. Dodatkowo przed nadchodzącymi mrozami, dołożyliśmy, mimo trójwarstwowej budowy, dodatkowo słomę w dużej ilości. Na noc zamykamy włazy, karmienie jest odpowiednio wcześniej wdrażane, takie tłuste, które pomaga wytworzyć naszym podopiecznym dodatkową tkankę tłuszczową, która jest niezbędna do przetrwania tych mrozów. Troszeczkę się w nocy martwiliśmy jak to wszystko będzie, ale cały czas, wszystko było pod nadzorem, noc minęła spokojnie, bez żadnych przykrych incydentów, wiec cieszymy się i mamy satysfakcję z tego, że dobrze przygotowaliśmy się na ten mróz tłumaczy Mariusz Półbrat, Kierownik Schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Czyli zima nie zaskoczyła schroniska w Bełchatowie?

   Nas nie może ta zima zaskoczyć. Mamy pod opieką żywe istoty i tutaj tez apeluję do wszystkich właścicieli zwierząt, szczególne tych, które przebywają na dworze, żeby też o nich pomyśleć i też odpowiednio je zabezpieczyć mówi Mariusz Półbrat, Kierownik Schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe