W jaki sposób dbać o kominy? (Radomsko)

  • 05.01.2021, 07:00
  • Redakcja lokalna.news
22122020-kominiarz-pas.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Sezon grzewczy trwa w najlepsze. Warto pamiętać o konserwacji kominów dla własnego bezpieczeństwa, ale i efektywności palenia. Paląc w piecu, pamiętajmy również o tym, aby dbać o drożność kominów. Drożny komin to nie tylko gwarancja lepszej efektywności palenia, ale i mniejsze prawdopodobieństwo zapalania się sadz. O tym, co warto wiedzieć o czyszczeniu kominów, opowie zawodowy kominiarz.

Dlaczego warto dbać o komin?

- Warto czyścić komin, dlatego że podczas procesu spalania wydzielają się sadze, które trzeba, przynajmniej 4 razy w roku czyścić mówi Włodzimierz Paś, Mistrz kominiarski.

 

Jak często, powinno się czyść komin?

- Przewody kominowe powinno się minimum 4 razy w roku czyścić. Powinno się o  tym myśleć zawsze na wiosnę, po skończonym paleniu dodaje Włodzimierz Paś, Mistrz kominiarski.

 

W jaki sposób czyści się komin?

- Przede wszystkim czyszczę od góry. Wchodzi się na dach i czyści się szczotką, jeśli jest niemożność dostania się na dach. Można zawsze od dołu wyczyścić, pod warunkiem, że posiadamy drzwiczki do wybierania sadzy. Używa się do tego liny kominiarskiej ze szczotką tłumaczy Włodzimierz Paś, Mistrz kominiarski.

 

Ile kosztuje profesjonalna usługa u kominiarza?

- Jeśli usługa wykonywana jest na miejscu, to taka usługa kosztuje w granicach 70 złoty mówi nam Włodzimierz Paś, Mistrz kominiarski.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe