Prezent od Mikołaja dla szpitala - nowa, żółta karetka (Radomsko)

  • 28.12.2020, 06:54
  • Redakcja lokalna.news
21122020-karetka-drozdek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szpital Powiatowy w Radomsku wzbogacił się o kolejną karetkę. Jest to bardzo ważny nabytek w kontekście ciągle panującej pandemii. Mimo że liczna zakażeń się zmniejszyła, nadal jest wysoka i w każdej chwili możemy spodziewać się kolejnego ataku wirusa. Nowa karetka z pewnością ułatwi pracę ratownikom medycznym.

Rok 2020 był bardzo trudny. Pandemia wywróciła porządek naszych żyć. Przez większość czasu docierały do nas smutne informacje, dlatego warto z optymizmem wejść w nowy rok i mówić o pozytywnych wydarzeniach.

Z pewnością pozytywnym akcentem, na ten kończący się rok, jest zakup nowego ambulansu dla Szpitala Powiatowego w Radomsku.

- Jest to ambulans medyczny typu C, z wyposażeniem medycznym, w skład którego wchodzą nosze, oraz krzesełko kardiologiczne. Karetka została zakupiona z dotacji budżetu państwa, przekazana przez wojewodę łódzkiego. Była to dotacja w wysokości 360 000 zł. Całkowity koszt tej karetki wynosił około 400 000 zł. Ambulans został zakupiony w ramach pewnego zadania. Jest to zadanie zmierzające do zakupu ambulansu medycznego, niezbędnego o zwalczania i przeciwdziałania pandemii COVID-19. Czekają nas jeszcze drobne prace. Musimy tę karetkę zarejestrować, ubezpieczyć i wtedy, po uzyskaniu tych wszystkich dokumentów, karetka będzie zdatna do użytkowania i wtedy wyjedzie na ulice naszego powiatu. Oczywiście zakup tejże karetki nie byłby możliwy bez wsparcia wojewody łódzkiego. W szczególności możemy podziękować wojewodzie za to, że taką dotację przyznał naszej placówce i oczywiście wszyscy ratownicy pracujący w sferze przyszpitalnej, na pewno będą zadowoleni z tego prezentu mówi Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe