Gmina Gomunice ma nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych ( powiat radomszczański)

  • 03.12.2020, 07:28
  • Redakcja lokalna.news
02122020-bus-gomunice-olejniczak.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Gomunice dołożyła wielu starań, aby wymienić wysłużony już samochód do przewozu osób niepełnosprawnych. Starania przyniosły efekt. Nowy samochód już służy.

Gmina Gomunice w trosce o komfort niepełnosprawnych mieszkańców, zastąpiła stary samochód nowym, wygodniejszym pojazdem.

­- Nowy samochód rozpoczął pracę w tym tygodniu, wiec to świeży nabytek. Staraliśmy się różnymi drogami o to, aby wymienić już ten wysłużony, który pracował tak naprawdę przez kilkanaście lat na ternie naszej gminy. Udało się to, dzięki dobrej współpracy ze Starostwem Powiatowym w Radomsku. Wielkie podziękowania dla Zarządu Powiatu za wsparcie i pomoc w nabyciu tego samochodu. Samochód 9-osobowy, przystosowany do przewozu wózków inwalidzkich. Koszt tego zadania to ponad 132 000 zł. z czego dofinansowanie z PEFRON-u, dzięki właśnie współpracy ze starostwem to ponad 68 000 zł. Dowozimy 12 dzieci do Radomska, także samochód wykonuje dwa kursy w jedną i dwa kursy w drugą stronę ­­ - mówi Paweł Olejniczak, Wójt Gminy Gomunice.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe