Raj dla miłośników wspinaczki. Powiatowa Hala Sportowa w Radomsku zaprasza (Radomsko)

  • 30.11.2020, 07:34
  • Redakcja lokalna.news
27112020-scianawspinaczkowa-nowak.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powiatowa Hala Sportowa w Radomsku zaprasza dzieci i młodzież, na darmową ściankę wspinaczkową. Ścianka dostępna we wtorki w godz. 1700 – 2000 oraz w środy w godz. 1500 – 2000.

Koronawirus sprawił, że wszystko odbywa się teraz zdalnie. Zdanie funkcjonuje wiele instytucji i urzędów. Zdalnie pracują rodzice i zdalnie uczą się dzieci. Dzieciom przymusowa izolacja doskwiera najbardziej. Brak im kontaktu z rówieśnikami, brak lekcji WF-u. Bardzo często swój dzień zaczynają od komputera i podobnie go kończą.

Właśnie z myślą o dzieciach, Powiatowa Hala Sportowa w Radomsku udostępniała za darmo, możliwość skorzystania ze ścianki wspinaczkowej. Jak narodził się ten pomysł?

- Pomysł urodził się, podczas lekcji online mojego 7-letniego syna. Zaprosiłem jego klasę na ściankę i pomysł wypalił, dzieciaki super się bawiły. Wtedy narodził się pomysł, żeby dać taką możliwość szerszej grupie dzieci i młodzieży ­ - mówi Dawid Nowak, kierownik Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku.

Pomysł narodził się również dlatego, że podczas pandemii dzieci i młodzież mają zdecydowanie za mało ruchu.

- Mają bardzo mocno ograniczone możliwości, ze względu na liczne ograniczenia. Nie każdy dysponuje swoim podwórkiem, nie każdy ma możliwości infrastrukturalne, żeby takie zajęcia przeprowadzić. Poza tym, jak wiadomo, zajęcia dzieci wymagają kreatywności. Nie wystarczy zwykły pokój i piłka, tutaj trzeba się jednak bardziej postarać, żeby ten ruch dzieci został zachowany – dodaje Dawid Nowak, kierownik Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku.

Wszystkie zajęcia są przeprowadzane, ściśle przestrzegając wszystkich zasad reżimu sanitarnego.

- Jest to dla nas najważniejsze. Obiekt działa tylko dlatego, że jest zachowany najwyższy stopień reżimu i nie wyobrażam sobie, aby w tym przypadku było inaczej. Są mocno ograniczone grupy, obowiązują oczywiście zapisy, jest każdorazowa dezynfekcja ścianki, identyfikacja osób. Wszystkie wytyczne wymagane przez sanepid zostały spełnione. Zapraszam wszystkich na naszą ściankę, zarówno dorosłych, jak i młodzież oraz dzieci – mówi Dawid Nowak, kierownik Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku.

Ścianka dostępna we wtorki w godz. 1700 – 2000 oraz w środy w godz. 1500 – 2000.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe