W gminie Lgota Wielka grasuje podpalacz? ( powiat radomszczański)

  • 19.11.2020, 15:53
  • Redakcja lokalna.news
18112020_podpalenia_bartnik.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ostatnio na terenie gminy Lgota Wielka, odnotowano aż 5 pożarów. Płonęły pustostany, ale też budynki gospodarcze. Najprawdopodobniej, przyczyną pożarów są podpalenia.

 

Ostatnio na terenie gminy Lgota Wielka, odnotowano aż 5 pożarów. Płonęły pustostany, ale też budynki gospodarcze. Najprawdopodobniej, przyczyną pożarów są podpalenia.

To już nie może być przypadek. W Gminie Lgota Wielka odnotowano aż 5 pożarów w niedługim czasie. Czy możemy zatem mówić o seryjnym podpalaczu?

­- Złożoność miejsca i czasu, ponieważ od 29 października, dosłownie co kilka dni, albo też z dnia na dzień, dochodziło do pożarów budynków różnego przeznaczenia. Większość budynków była nieużytkowana, jednak w dwóch przypadkach były to budynki gospodarcze, użytkowane, wewnątrz których znajdowały się m.in. maszyny rolnicze. Trudno tutaj mówić o przypadku, gdzie w większości tych budynków nie było instalacji elektrycznej. Strażacy na miejscu po zakończeniu działań, ustalają tzw. przypuszczalną przyczynę powstania tych pożarów. Wspólnym mianownikiem tych pożarów, było przypuszczalne podpalenie przez osobę nieustaloną ­– mówi starszy kapitan Artur Bartosik, oficer prasowy, komenda PSP w Radomsku.

W niedzielę 15 listopada doszło do przykrego zdarzenia. Osoba, której pomieszczenie gospodarcze się paliło odniosła poparzenia, chcą ratować swój dobytek.

- Zanim strażacy przyjechali na miejsce, 73-letnia kobieta próbowała wynieść mienie z budynku objętego pożarem. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury, doznała poparzeń pierwszego stopnia twarzy. Strażacy oprócz działań gaśniczych udzielili również kwalifikowanej pierwszej pomocy, z wykorzystaniem opatrunku hydrożelowego, następnie przekazano kobietę  Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Karetką została przewieziona do szpitala w Radomsku ­– dodaje mówi starszy kapitan Artur Bartosik, oficer prasowy, komenda PSP w Radomsku.

Pożary występują zarówno w dzień, jak i w nocy. Obecnie policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

 

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe