Przebudowa drogi gminnej w Dobryszycach ( powiat radomszczański)

  • 12.11.2020, 09:15
  • Redakcja lokalna.news
10112020_droga_dobryszyce_dzwonek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W związku z przebudową drogi gminnej na ul. Brzeźnickiej w miejscowości Dobryszyce, w dniach od 10 do 13 listopada, droga na odcinku Dobryszyce – Zdania, będzie wyłączona z ruchu. Kierowcy muszą spodziewać się drobnych utrudnień.

W Gminie Dobryszyce trwa właśnie przebudowa drogi gminnej w miejscowości Dobryszyce. W dniach od 10 do 13 listopada droga na odcinku Dobryszyce – Zdania będzie wyłączona z ruchu. Co będzie robione w ramach przebudowy?

- Podczas przebudowy drogi, zostanie położona nawierzchnia bitumiczna, czyli zalana asfaltem zostanie zalana cała powierzchnia. Koszt całkowity tej inwestycji pierwotnie miał wynieść 1 300 000 zł. Po przetargu, mile byliśmy zaskoczeni jak większość gmin, ponieważ ta kwota opiewa na 598 000 zł. Oczywiście mieliśmy wsparcie, jak większość włodarzy, z Funduszu Dróg Samorządowych. Otrzymaliśmy wsparcie duże, bo 720 000 zł. Termin zakończenia inwestycji planowany jest do końca listopada. W związku z tym, że jest to przebudowa drogi, budujemy chodnik, jak również budujemy właśnie nawierzchnię bitumiczną - mówi Małgorzata Dzwonek, Wójt Gminy Dobryszyce.

Kierowcy muszą kierować się objazdem przez miejscowość Galonki, aby uniknąć wjechania w zamkniętą drogę.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe