Sprawiedliwa Transformacja, Szansą dla Powiatu Bełchatowskiego !

  • 10.11.2020, 11:36
  • Redakcja lokalna.news
11112020_miasto_komisja_transformacja_regionu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Sprawiedliwa Transformacja to szansa dla Bełchatowa na unijne wsparcie przemian dla obszarów górniczych. Ruszyły prace zespołu powołanego przez Marszałka Województwa Łódzkiego, w którym uczestniczyły Mariola Czechowska Prezydent Bełchatowa oraz Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. Podczas pierwszej wideokonferencji ustalony został plan działania dla naszego regionu.

Europejski Zielony Ład – Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji – możliwości i założenia” oraz „Prace nad Terytorialnym Planem Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego” – to dwa główne tematy, pierwszego posiedzenia zespołu pod przewodnictwem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

- Bełchatów jest jednym z tych miejsc, do których powinny zostać skierowane pieniądze przeznaczone na sprawiedliwą transformację. Jestem przekonana, że przy wspólnej pracy tego zespołu, jak i przy współpracy z przedsiębiorcami zrzeszonymi chociażby w RIG, uda się wypracować odpowiednie dla miasta rozwiązania – powiedziała po spotkaniu Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Zespół pracował dzisiaj nad trzema filarami. W pierwszej części o samym funduszu, możliwościach i założeniach sprawiedliwej transformacji mówił Daniel Baliński z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. W drugim swoją prezentację p.t. „ Praca nad Terytorialnym Planem Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego” przedstawił Tadeusz Polak z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Pierwsze spotkanie zakończyła dyskusja, podczas której uczestnicy dzielili się swoimi propozycjami, uwagami i oczekiwaniami. 

- Do 11 grudnia mamy czas na przedstawienie swoich propozycji i uwag do Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji, którą opracowywał będzie Urząd Marszałkowski – mówi Mariola Czechowska. – Głęboko wierzę, że jeśli nie ruszy odkrywka Złoczew, w puli województw objętych transformacją znajdzie się też nasze – dodaje prezydent Czechowska. - To dla nas olbrzymia szansa. Dlatego mocno angażujemy w każdą inicjatywę, która daje możliwość pozyskania środków na efektywną transformację gospodarczą, społeczną i środowiskową Bełchatowa.

 

Wnioski przygotowane przez wszystkie województwa przyjmowane będą do końca I kwartału 2021 r. Pula dla Polski w ramach unijnego funduszu ma wynieść 3,5 mld euro.

 

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe