Zdalna nauka klas I-III, odbędzie się w świetlicy szkolnej ( Bełchatów)

  • 10.11.2020, 11:24
  • Redakcja lokalna.news
11112020_miasto_swietlice_klasy13.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od poniedziałku 9 listopada, Rząd zamknął szkoły dla najmłodszych. Uczniowie klas 1-3, podobnie jak ich starsi koledzy, do końca listopada będą mieć lekcje online. Czy dla rodziców którzy pracują i nie chcą stracić na wynagrodzeniu, pojawiło się światełko w tunelu? Mowa o opiece i nauce zdalnej w świetlicach w bełchatowskich placówkach. Prezydent Miasta Bełchatowa podjęła decyzję o uruchomieniu świetlic, chce w ten sposób pomóc rodzicom dzieci do lat ośmiu. A co się stanie kiedy wszyscy rodzice zapiszą na świetlicę swoje dzieci? Czy wtedy z braku miejsca na świetlicy, nauka automatycznie wróci do klas?

Rodzice dzieci do lat ośmiu, którzy muszą w tym czasie sprawować nad nimi opiekę, będą mogli skorzystać z zasiłku opiekuńczego, o czym informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. - W związku z niezwykle trudną sytuacją epidemiczną w kraju zdecydowaliśmy o przywróceniu dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Będzie on przysługiwał przez 21 dni, od 9 do 29 listopada – wyjaśnia minister. Co ważne, zasiłek przyznawany będzie na takich samych zasadach jak wiosną. Wynosi 80 proc. wynagrodzenia. Będzie on wypłacany za każdy dzień, w którym sprawowana jest opieka, w tym także za dni ustawowo wolne od pracy. Co ważne, zmiany nie obejmują opieki żłobkowej i przedszkolnej, które nadal prowadzą zajęcia.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe