MOPS w Radomsku z pewnymi trudnościami z świadczeniu usług opiekuńczych (Radomsko)

  • 05.11.2020, 09:41
  • Redakcja lokalna.news
04112020_mops_opieka_kotlicka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W związku z coraz większą ilością zachorowań na Covid – 19, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku ma pewne problemy ze świadczeniem usług opiekuńczych. MOPS zatrudnia 43 opiekunki, z czego 10 pań przebywa na zwolnieniu lekarskim, jednak każda osoba, która potrzebuje pomocy, taką pomoc od MOPS-u dostanie.

Koronawirus jest codziennie odmieniany niemal przez wszystkie przypadki. Nadal liczna zakażeń rośnie i wprowadzane są kolejne obostrzenia. Mimo zachowywania wszystkich nakazów tj. noszenia maseczek, dezynfekowania rąk oraz zachowywania odstępu, i tak istnieje ryzyko, że ktoś może nas zarazić.

Miedzi innymi ze względu na bezpieczeństwo, przede wszystkim osób starszych i schorowanych, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku ogranicza nieco świadczenia usług pielęgnacyjnych u tych podopiecznych, którzy będą mieli zapewnioną pomoc ze strony rodziny. Jeśli jednak osoby z różnych względów nie będą mogły liczyć na pomoc bliskich, mogą na taką pomoc liczyć ze strony MOPS-u.

- Świadczyliśmy usługi u 105 podopiecznych, osób chorych niepełnosprawnych, które wymagają pomocy w postaci usług Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Mamy pewne trudności, ponieważ mamy zatrudnione 43 osoby, z czego 10 pań jest na zwolnieniu lekarskim, więc tych usług mamy ograniczony zakres. Postanowiliśmy, że zmniejszymy zakres świadczonych usług u osób, które posiadają rodziny mogące się w tymi osobami zaopiekować. Z każdą rodziną ustalaliśmy to indywidualnie i po uprzednim przekonaniu się, że dana osoba niepełnosprawna, starsza, będzie miała zapewnioną pomoc ze strony rodziny. Wstrzymaliśmy świadczenie usług opiekuńczych u 34 osób, na 57 osób, u których świadczyliśmy usługi, czyli nie u wszystkich. Oczywiście wszystko na czas określony, do czasu ustabilizowania się sytuacji kadrowej u nas w ośrodku. Jeszcze raz podkreślam, uwzględniliśmy indywidualną sytuację rodzinną każdej osoby. Tam, gdzie rodzimy absolutnie przekonały nas, że pomimo iż osoby nie są samotne i mają rodzinę, to ze względu np. na pracę zawodową, czy na znaczną odległość zamieszkania, nie są w stanie sprawować opieki, wszystko to uwzględniliśmy i u tych osób, nadal są świadczone usługi opiekuńcze. Ogólnie, jak już wspomniałam, świadczymy usługi u 105 osób, a u 34 osób, po uzgodnieniach z rodzinami, zostały one wstrzymane mówi Beata Kotlicka Zastępca Dyrektora ds. Pomocy MOPS Radomsko.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe