Otwarcie nowych dróg w Gminie Wielgomłyny (powiat radomszczański)

  • 19.10.2020, 07:31
  • Redakcja lokalna.news
16102020_drogi_gmina_wielgomlyny_lysiak_dyktynska_milczanowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
16 października w miejscowościach Kruszyna i Niwa Goszczowska w Gminie Wielgomłyny, oficjalnie otworzono dwie drogi gminne. Obie drogi zostały wykonane przy wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych.

16 października nastąpiło oficjalne otwarcie, przebudowanych dróg gminnych w miejscowościach Kruszyna i Niwa Goszczowska.

W 2019 r. Gmina Wielgomłyny złożyła wniosek o przyznanie dofinansowania ze środków Funduszy Dróg Samorządowych, na przebudowę drogi w miejscowości Kruszyna. Dzięki temu, że udało się pozyskać dofinasowanie, możliwe było przebudowanie drogi w tej miejscowości. Łączna długość przebudowanej drogi wynosiła 645 m nawierzchni asfaltowej poszerzonej do szerokości 5 m. Ponadto wzdłuż jezdni wykonano prawostronny chodnik z kostki betonowej o szerokości 1,5 m oraz wykonano obustronne zjazdy z kruszywa łamanego. Koszt przebudowywanej drogi wyniósł 373 915,78 zł przy wsparciu 261 741, 00 zł.

Wniosek na przebudowę drogi w miejscowości Niwa Goszczowska został złożony w 2020 r. Na realizację inwestycji również udało się pozyskać środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Długość przebudowywanej drogi wyniosła 1 350 m nawierzchni asfaltowej, poszerzonej do 5 m. Wzdłuż jezdni wykonano obustronne pobocza z kruszywa łamanego. Koszt inwestycji wyniósł 634 543,09 zł przy wsparciu wynoszącym 444 180, 00 zł.

- Dzisiaj oddajemy do użytku dwa odcinki dróg. Jeden odcinek w miejscowości Niwa Goszczowska o długości 1 350 m, drugi natomiast w miejscowości Kruszyna o długości 645 m, z jednostronnym chodnikiem. Obie te inwestycje zostały wykonane przy dużym wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych. Są to fundusze uzyskiwane z Rządu, poprzez pana wojewodę. W tym roku otrzymaliśmy po 70% dofinansowania do każdej inwestycji. Chciałabym podziękować obecnej dzisiaj z nami Pani Poseł Annie Milczanowskiej za wsparcie, którego zawsze doświadczamy ­­– mówi Bogumiła Dyktyńska, Wójt Gminy Wielgomłyny.

Na oficjalnym otwarciu dróg, wśród zaproszonych gości, była obecna Poseł Anna Milczanowska:

- Cieszę się, że Gmina Wielgomłyny z Panią Wójt Bogumiłą Dyktyńską, występują z wnioskami do służb pana wojewody, z kolei pan wojewoda, do pana premiera, dzięki czemu, gmina otrzymuję duże wsparcie. Gminie te pieniądze są niezbędne, ponieważ ma bardzo duże zadłużenie po poprzedniej władzy. Każda nowa droga na terenie gminy, to jest jej rozwój. Trzymam kciuki i na ile można, na tyle będziemy gminie pomagać­ mówi Poseł Anna Milczanowska.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe