Park 1000 lecia zmieni swoje oblicze (Bełchatów)

  • 08.10.2020, 19:47
  • Redakcja lokalna.news
10092020_miasto_park_1000lecia_renowacja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Do końca tego roku mają zakończyć się prace w parku 1000-lecia. W części zalesionej - tej należącej do miasta, w śladzie wydeptanych ścieżek powstaną wykonane z naturalnych materiałów alejki. Będzie niewielki skwerek, oświetlenie i mała architektura.

Ponad rok temu, część parku 1000-lecia Urząd Miasta Bełchatowa musiał zwrócić łódzkiej Gminie Żydowskiej. W sumie, to liczący hektar teren, już zagospodarowany przez miasto, z usytuowanym w środku pomnikiem, alejkami i małą architekturą. Do czasu zakończenia postępowania, magistrat nie prowadził na tym obszarze nowych inwestycji. Obecnie park miejski stanowi leśny teren o powierzchni 3 hektarów. Aby mógł on pełnić swoją funkcję – miejsca do wypoczynku i spacerów, konieczne są inwestycje.

W pierwszej kolejności, w śladzie wydeptanych ścieżek powstaną wykonane z naturalnych materiałów alejki. Będą one oświetlone i zostanie przy nich ustawiona mała architektura. Dodatkowy szlak pieszy przeprowadzony zostanie w nowym miejscu. Co warte podkreślenia wszystkie zostały tak zaprojektowane, by nie było potrzeby wycinania żadnych drzew pod ich budowę.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe