Szpital w Radomsku otrzymał nowy sprzęt do walki z COVID-19

  • 07.10.2020, 20:04
  • Redakcja lokalna.news
06102020_szpital_drozdek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szpital Powiatowy w Radomsku otrzymał sprzęt przeznaczony do walki z COVID-19. Dodatkowo zakupiono sprzęt w Ramach Oddziału Dziennego Rehabilitacji Kardiologicznej. Ponadto, od 5 października przeniesiono w inne miejsce Punkt Pobrań Szpitalnego Laboratorium, wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju jest bardzo trudna. Codziennie przybywa nowych zakażeń. Zaleca się przestrzeganie dystansu społecznego, dezynfekcje rąk i noszenie maseczek a mimo to zakażeń jest coraz więcej.

Szpitale mają pełne ręce roboty i ważna dla nich jest każda pomoc. Taką pomoc uzyskał Szpital Powiatowy w Radomsku:

- Dzięki współpracy z wojewodą łódzkim, udało się pozyskać dwa urządzenia do kompresji klatki piersiowej dla zespołów ratownictwa medycznego. Dwa kardiomonitory, jak również pulsoksymetry dla potrzeb pacjentów, którzy są leczeni u nas w oddziałach w związku z COVID-19. Sprzęt został już przewieziony do naszej placówki i został rozdysponowany dla tych wszystkich jednostek, które zajmują się pacjentami z COVD-19 i służy już pacjentom – mówi Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Pomimo trudnej sytuacji, szpital cały czas stawia na rozwój. Sprzęt do walki z koronawirusem nie jest jedynym nowym sprzętem, jakim dysponuje szpital. Mowa tutaj o sprzęcie do badań w zakresie rehabilitacji kardiologicznej:

- Są to ergometry z całym systemem pozwalającym monitorować fizjoterapeutą, proces fizjoterapii pacjentów, odbywających takie zabiegi w ramach rehabilitacji kardiologicznej Oddziału Dziennego. Są to zakupy zrealizowane przez szpital. Ten system musiał być już wymieniony po to, aby nasi pacjenci mogli w lepszych warunkach i na lepszym sprzęcie korzystać z naszych usług – dodaje Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Od 5 października Punkt Pobrań Szpitalnego Laboratorium został przeniesiony w nowe miejsce. Cały czas znajduje się w budynku szpitala, jednak jest przeniesiony do części rehabilitacji ogólnoustrojowej. Tam znajdowały się pomieszczenia niewykorzystane. Ze względu na zalecenia Państwowego Inspektora Sanitarnego, ale przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa w dobie pandemii, podjęto decyzję o przeniesieniu tego punktu.

Najważniejsze było, aby oddzielić pacjentów hospitalizowanych, lub pacjentów pojawiających się z wizytą w poradni specjalistycznej i tym samym, ograniczyć ilość ludzi znajdujących się w jednym miejscu.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe