Jesienny rozkład jazdy MDK w Radomsku

  • 06.10.2020, 07:32
  • Redakcja lokalna.news
05102020_mdk_zygma.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pomimo trudnej sytuacji w epidemiologicznej, MDK w Radomsku jest miejscem bezpiecznym. Ruszyły zajęcia dla dzieci i dorosłych. Cały czas czynne jest kino, aby urozmaicić te jesienne, coraz krótsze dni.

Jesienna pora, kiedy dni są coraz krótsze i wieczory robią się wcześnie, to idealny czas, aby wziąć udział w jakiś dodatkowych zajęciach. Miejski Dom Kultury w Radomsku ma na czas jesieni przygotowanych wiele atrakcji.

Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, Miejski Dom Kultury w Radomsku działa i zaprasza wszystkich chętnych. Cały czas działa kino „Pasja”, codziennie grając seanse w tym wiele nowości.

Najważniejszą imprezą jesieni, a być może i całego roku, jest Różewicz Open Festiwal, poświęcony twórczości braci Różewiczów:

­- Najważniejszym i największym wydarzeniem jesieni, ale myślę, że i całego roku jest Różewicz Open Festiwal. W tym roku niestety odsłona tylko online, ale będzie to niezwykła odsłona tego festiwalu, zapraszamy od 9 do 11 października, tylko za pośrednictwem strony www.rozewicz.pl  o godzinie 18. Czekamy na Państwa! – ­mówi Krzysztof Zygma, Dyrektor Miejskiego domu Kultury w Radomsku.

W samej placówce znajduje się galeria poświęcona twórczości Tadeusza Różewicza. 18 października odbędzie się koncert poświęcony Janowi Pawłowi II. Jest to koncert, który pierwotnie miał się odbyć w maju, niestety ze względu na sytuację w kraju musiał on być przełożony. Oprócz radomszczańskiego chóru wystąpią również orkiestra z Filharmonii Częstochowskiej. Natomiast 11 października wyświetlony zostanie film o polskim Papieżu.

 Największym problemem, z jakim zmaga się Miejski Dom Kultury w Radomsku, ale i wiele innych w Polsce, to dynamicznie zmieniająca się sytuacja związana z koronawirusem:

- Mamy w palnie wiele imprez, wiele koncertów, niestety sytuacja jest tak dynamiczna, że z części koncertów musimy zrezygnować, bo rezygnują artyści. Z części imprez musimy rezygnować, bo nie pozwala nam na to sytuacja, ale cieszę się, że rozpoczęliśmy od 1 października stałe zajęcia. Są to mniejsze grypy, jesteśmy w rygorze sanitarnym, ale są. Młodzież, dzieci dorośli. Tańczą, śpiewają, recytują, odbywają się również zajęcia plastyczne. Gorąco i serdecznie zapraszam do bezpiecznej placówki, czyli Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Kultura zawsze wygrywa ­dodaje Dyrektor MDK.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe