Wieści z Powiatu " Gmina Kamieńsk" odc. 1

  • 29.09.2020, 14:12
  • Redakcja lokalna.news
28092020_burmistrz_kamiensk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nowy program Telewizji Lokalnej Bełchatów i Radomsko. Będziemy w nim poruszać tematy, związane z bieżącą działalnością gmin powiatów bełchatowskiego i radomszczańskiego.

Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, bo z dnia na dzień niestety przybywa nowych przypadków zachorowań na koronawirusa, są miejsca, gdzie tych przypadków jest niewiele, a dzięki przestrzeganiu odpowiednich zasad sytuacja jest pod kontrolą.

Takim miejscem jest Gmina Kamieńsk, na terenie której nikt nie choruje na koronawirusa, jedynie kilka osób przebywa dla bezpieczeństwa na kwarantannie.

Z rozmowy z Burmistrzem Kamieńska, Bogdanem Pawłowskim, dowiadujemy się, że odbyło się spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych, które poświęcone było pierwszym dwóm tygodniom funkcjonowania szkół podczas koronawirusa. Zarówno szkoły jak i gmina, miały wiele obaw jak to wszystko będzie w praktyce funkcjonować. Dzieci są we właściwy sposób od siebie odseparowane. Dba się o to, aby dzieci jak najmniej przemieszczały się w dużych grupach. Wprowadzono inne zasady co do wychodzenia dzieci na przerwy, inaczej funkcjonuje również stołówka. Zadbano również o dzieci dojeżdżające do szkół. One również podlegają pewnym obostrzeniom. Muszą w autobusach obowiązkowo nosić maseczki. W sytuacji, kiedy dziecko zapomniało ze sobą swojej maseczki, zostanie mu takowa udostępniona. Szkoły wyposażone są w środki dezynfekujące. Kontroluje się również, czy dzieci przychodzące do szkoły nie mają temperatury. Jednym słowem kwestia bezpieczeństwa dzieci, jest w gminie jednym z priorytetów.

Jak co roku, gmina proponuje mieszkańcom zaszczepienie się przeciwko grypie. ale więcej dowiedzie się Państwo z materiału filmowego

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Kamieńszczanin
Kamieńszczanin 29.09.2020, 18:15
Jeszcze jedno ważne pytanie. Na jakim etapie jest budowa Hali WIDOWISKOWO SPORTOWEK w Gmienie Kamieńsk ? Hala była obiecywana juz podczas ubiegania sie o pierwsza kadencje obecnego gospodarza Gminy a doskonale wiadomo ile to juz jest lat temu. Dziękuje
P.
P. 29.09.2020, 18:46
chciałbym spytac o to samo

Pozostałe