Od 1 września bezrobotni dostaną większy zasiłek? Jaka będzie jego wysokość?

  • 07.09.2020, 19:15
  • Redakcja lokalna.news
Od 1 września bezrobotni dostaną większy zasiłek? Jaka będzie jego wysokość?
Z dniem 1 września wzrosła kwota zasiłku, jaki otrzymują bezrobotni. Wyższe świadczenie dostaną zarówno bezrobotni już zarejestrowani jak i ci, którzy dopiero będą się rejestrować.

Podwyżka zasiłku to wynik wdrażania w życie rządowej tarczy antykryzysowej. Rząd podpisując ustawę o dodatku solidarnościowym podwyższył świadczenie.

Przez pierwsze 90 dni zasiłek wynosi 1200 zł, następnie w okresie kolejnych dni posiadania prawa do zasiłku wyniesie on 942,30 zł. Bezrobotni nie będą musieli spełniać żadnych dodatkowych kryteriów. Wystarczy w ciągu 18 miesięcy przepracować minimum rok na pełny etat – mówi Aneta Łuszczyn, Kierownik Referatu Rejestracji i Świadczeń w Radomsku.

Stopa bezrobocia w powiecie radomszczańskim, według danych z lipca, wynosi 6,1 punktu procentowego. Z pewnością przyczyniła się do tego sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju lecz, jak mówi Łukasz Więcek, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku, zamrożenie gospodarki wskutek pandemii, nie miało tak dużego wpływu, jak przewidywano jeszcze w marcu. Od kilku lat obserwowano spadek bezrobocia. W tym roku jest nieznaczny wzrost, jednak wynosi on jedynie 1 punkt procentowy w skali roku. Zatem na rynku pracy na razie nie dzieje się nic niepokojącego.

W tym roku, tuż po podwyższeniu zasiłku dla bezrobotnych, wzrosło zainteresowanie rejestracją w Urzędzie Pracy. Ilość rejestracji jest zauważalnie większa niż we wrześniu ubiegłego roku.

Więcej w materiale video.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe