Miasto Radomsko dofinansuje in vitro ! - (miasto Radomsko)

  • 05.09.2020, 10:29
  • Redakcja lokalna.news
Miasto Radomsko dofinansuje in vitro !  - (miasto Radomsko)
Kłopoty z płodnością w Polsce ma co szósta, a być może już co piąta para w wieku rozrodczym, jak mówią lekarze być może jest to choroba naszych czasów. Trzeba pamiętać, że jest to schorzenie, dotykające jednocześnie dwojga osób naraz.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) kłopoty z płodnością ma 10-12% populacji w krajach najbardziej uprzemysłowionych. W Polsce jest około 1,5 mln par z tym problemem, czyli około 20 % społeczeństwa w wieku reprodukcyjnym. 


Widząc jaki jest to ogromny problem i ważny temat dla mieszkańców Radomska, Rada Miejska w Radomsku podjęła decyzję o podpisaniu umowy z czterema klinikami w ramach programu "Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Radomska? 

Każda para, która pod względem medycznym zostanie zakwalifikowana otrzyma 5 tys. dofinansowania. Miasto Radomsko na ten cel przeznaczyło w budżecie 100 tys. zł. 

Kliniki w jakich będzie można przystąpić do programu to: 


- SALVE MEDICA - Łódź ul. Szparagowa 10, 
- Artivmed - Chrobry - Kraków ul. Legendy 3/1, 
- GRAVITA Diagnostyka Leczenie Niepłodności - Łódź ul. Kniaziewicza 20 A oraz
- Provita, Centrum Medyczne Angelius Provita - Katowice ul. Fabryczna 13 d

 

Więcej w materiale filmowym

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe