Burze i grad możliwe w naszym województwie !

  • 26.08.2020, 13:27
  • Redakcja lokalna.news
Burze i grad możliwe w naszym województwie !
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami i silnym wiatrem dla kilku województw w tym łódzkiego. Jak podaje IMGW alert drugiego stopnia przed burzami i z gradem obowiązuje również w woj.: mazowieckim, lubelskim, w północnej części świętokrzyskiego, południowo-centralnej podlaskiego, centralnej i wschodniej kujawsko-pomorskiego oraz południowo-wschodnich powiatach warmińsko – mazurskiego.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 15 mm, lokalnie do 20 mm oraz porywami wiatru do 90km/h. Miejscowo może pojawić się również grad.

W woj. łódzkim IMGW ostrzega przed  silnymi zachodnimi wiatrami w porywach do 75km/h a lokalnie do 90 km/h.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia ostrzega, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenia zdrowia i życia.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe