Deficyty w bankach krwi

  • 23.07.2020, 11:18
  • Redakcja lokalna.news
Deficyty w bankach krwi
Wakacje są okresem, kiedy zazwyczaj zapotrzebowanie na krew wzrasta - ze względu m.in. na większą liczbę wypadków drogowych. Teraz jednak sytuacja jest znaczeni bardziej dramatyczna, bo przez sytuację związaną z koronawirusem dużo mniej osób może oddać krew. Dlatego tak ważne jest, aby każdy kto tylko może i chce oddać krew - zrobił to.

Akcja „Twoja krew – moje życie” została zapoczątkowana we wtorek, 21 lipca na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Zgierzu. Rozpoczęła się od zbiórki krwi dla dwuletniej Sary Wierzbickiej z Poddębic, która zachorowała na białaczkę i przebywa w szpitalu.

Kolejne miejsca, w których będzie prowadzona zbiórka krwi to: Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi oraz Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje do wszystkich mieszkańców regionu by w miarę możliwości oddawali krew i podzielili się tym cennym darem z innymi potrzebującymi.

Krew można oddawać również w oddziałach terenowych łódzkiego punktu. Jednym z nich jest punkt pobrań w Bełchatowskim Centrum Medycznym przy ul. Edwardów 3A (czynny w poniedziałek, środę i piątek od 8 do 12, ale rejestracja dawców odbywa się do 10:30).

Zachęcamy wszystkie zdrowe osoby do oddawania krwi – zaapelowała Edyta Wcisło, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. - Krwi brakuje w całej Polsce, a w tym także w województwie łódzkim. Jest ona potrzebna przede wszystkim do zabiegów planowanych. Jesteśmy w bardzo trudnym wakacyjnym okresie, mamy bardzo dużo wypadków komunikacyjnych.  Mamy ciężki okres pandemii i mniej dawców. Dzielmy się tym co mamy najcenniejsze - krwią - której nie można niczym zastąpić, pomimo rozwoju technologii.

Krew wykorzystywana jest nie tylko podczas zabiegów planowych czy w nagłych przypadkach, ale również w procesie leczenia różnego rodzaju chorób. Jedną z osób, która obecnie potrzebuje tego najcenniejszego leku jest chora na białaczkę Paulina Misztela, której historia jest bełchatowianom dobrze znana, bo w różnego rodzaju akcje czy licytacje mające zapewnić wsparcie rodzinie zaangażowały się już tysiące osób. Wciąż można oddawać krew i płytki krwi ze wskazaniem oraz wesprzeć zbiórkę pod tym linkiem.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe