Niedziele handlowe powrócą? Jest projekt ustawy

  • 21.07.2020, 17:08
  • Redakcja lokalna.news
Niedziele handlowe powrócą? Jest projekt ustawy
Praktycznie od momentu wprowadzenia niedziel bez handlu trwa dyskusja na temat zasadności tego przepisu. Teraz na warsztat wzięli go sami przedsiębiorcy, przygotowując projekt ustawy dotyczący niedzielnego handlu. Jako pierwszy dotarł do niego dziennik "Fakt".

Dokument zakłada przywrócenie handlu w niedziele na czas epidemii oraz na 180 dni po jej odwołaniu. Jednak w niedziele świąteczne sklepy nadal pozostałyby zamknięte. W projekcie zawarto również zapis regulujący kwestię wolnych niedziel dla pracowników - mają być dwie w miesiącu zarówno dla osób na umowie o pracę, jak i na umowie zlecenie. 

Zawieszenie zakazu handlu w niedziele przede wszystkim spowoduje ochronę miejsc pracy w handlu i branżach ściśle współpracujących z handlem, ale także zwiększy sprzedaż, przyczyniając się do zmniejszenia spadku PKB oraz poprawi bezpieczeństwo sanitarne w czasie zakupów, ponieważ zakupy rozłożą się na 7 dni w tygodniu - argumentują pracodawcy.

Projektem obecnie zajmuje się Rada Dialogu Społecznego, gdzie pochylą się nad nim m.in. związkowcy i przedstawiciele rządu.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe