Przyszłość Bełchatowa bez węgla wg poseł Anity Sowińskiej

  • 20.07.2020, 13:02
  • Redakcja lokalna.news
07212020_lewica_belchatow_bez_wegla_spotkanie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Poseł z ramienia Lewicy, Anita Sowińska ponownie odwiedziła nasze miasto, aby kontynuować temat transformacji energetycznej w naszym regionie.

Tym razem Anita Sowińska zapowiedziała, że 4 września w Bełchatowie odbędzie się posiedzenie zespołu parlamentarnego ds. zielonego ładu dla Polski. Poseł rozmawiała już z samorządowcami na temat ich uczestnictwa w tym spotkaniu - zaproszenia otrzymał m.in. marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz prezydent Mariola Czechowska. 

Spotkanie będzie podzielone na dwie części. Pierwsza z nich to prezentacje panelistów, które dotyczyć będą m.in. funduszy europejskich. Druga natomiast to dyskusja na temat przyszłości naszego miasta. Poseł Anita Sowińska wyraziła również nadzieję, że na posiedzeniu zapadnie decyzja o przystąpieniu Bełchatowa do Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, z którego Polska może otrzymać około 8 mld euro. Jak dotąd, Bełchatów nie został do tego programu włączony.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe