Chcą odwołania Piotra Wysockiego !

  • 22.05.2020, 07:44
  • Redakcja lokalna.news
Chcą odwołania Piotra Wysockiego !
W piątek 21 maja grupa siedmiu radnych opozycyjnych złożyła wniosek o odwołanie Piotra Wysockiego z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Radni argumentują swoją decyzję, utratą zaufania w kwestiach organizacyjnych do polityka Prawa i Sprawiedliwości.

Jak mówi nam jeden z radnych w marcu sesja się nie odbyła bo był początek epidemii w kwietniu była korespondencyjna chodź można było ją przeprowadzić w sposób bezpieczny np.: na sali gimnastycznej jednej ze szkół. W maju sytuacja się powtarza. Ponowienie ma odbyć się sesja korespondencyjna pomimo tego, że urzędnicy i pracownicy spółek miejskich pracują normalnie(bez przyjmowania petentów), otworzono galerie, restauracje itd. Widocznie taka sytuacja jest na rękę nie tylko radnym koalicyjnym ale i samym włodarzom miasta. Odbyły się komisję ale Pani Prezydent oraz jej zastępcy nie wzięli w nich udziału, może mają znowu jakiś ciekawy temat taki jak cmentarz o którym nie chcą dyskutować na sesji a później odpowiadać na niewygodne pytania dziennikarzy.

Zgodnie z przepisami, wniosek o odwołanie Piotra Wysockiego z funkcji przewodniczącego, zostanie odczytany na najbliższej sesji natomiast głosowanie nad nim musi się odbyć w ciągu 1 miesiąca licząc od dnia jego złożenia i wygłoszenia na sesji.

Czy uda się to radnym opozycyjnym? Chyba mało prawdopodobne jak policzymy ilość „szabel” jakimi dysponuje ekipa rządząca.

Ale w polityce nie ma rzeczy niemożliwych.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe