Policjanci aresztowali niebezpiecznego przestępcę - obejrzyj akcję policji

  • 11.05.2020, 10:07
  • Redakcja lokalna.news
Policjanci aresztowali niebezpiecznego przestępcę - obejrzyj akcję policji
Policjanci z komendy wojewódzkiej policji przy wsparciu funkcjonariuszy z pododdziału kontrterrorystycznego w Łodzi zatrzymali kilku mężczyzn związanych ściśle ze środowiskiem łódzkich pseudokibiców. Większość z nich ma za sobą przeszłość kryminalną. Miało to związek z pozyskanymi przez funkcjonariuszy informacjami o przygotowaniach do uprowadzenia osoby w celu wymuszenia okupu. Jeden z zatrzymanych ukrywał się jako poszukiwany dwoma listami gończymi do innych spraw. Dwóch po przedstawieniu zarzutów zostało tymczasowo aresztowanych.

8 maja 2020 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego , Wydziału do walki z Przestępczością Pseudokibiców oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego ,wsparci przez  funkcjonariuszy z pododdziału kontrterrorystycznego przeprowadzili jednocześnie w kilku miejscach działania prowadzące do eliminacji zagrożenia związanego z przygotowywaniem uprowadzenia dla okupu. Kryminalni podczas wykonywanych przez siebie czynności uzyskali informację wskazującą  na przestępczy proceder poprzedzający wprost etap  porwania człowieka w celu wymuszenia okupu.  Priorytetem w tym momencie było niedopuszczenie do zdarzenia , które mogłoby zagrażać życiu lub zdrowiu ofiary. Niemalże w tym samym czasie, wczesnym rankiem, policjanci dotarli do 4 wytypowanych wcześniej mieszkań. Cała akcja była poprzedzona dokładnym rozpoznaniem i przygotowaniem. Zatrzymanych zostało kilku totalnie zaskoczonych takim obrotem sprawy mężczyzn. Wiąże ich m.in. przynależność do  grupy  pseudokibiców jednego z łódzkich klubów i wcześniejsze konflikty z prawem.  U zatrzymanego w łódzkiej dzielnicy Górna 39-latka funkcjonariusze zabezpieczyli dowody potwierdzające wcześniejsze ustalenia kryminalnych co do przygotowania uprowadzenia a dodatkowo ponad 60 kg nielegalnej krajanki tytoniowej. Kolejny do aresztu trafił ukrywający się na Widzewie 30-latek poszukiwany dwoma listami gończymi do innych spraw kryminalnych. Podczas przeszukań ujawniono także skradzione w lutym tablice rejestracyjne oraz różne niebezpieczne narzędzia.  Przesłuchano również 46-latka latka odbywającego aktualnie karę pozbawienia wolności do innej sprawy  co jak widać nie przeszkadzało mu brać udział w przygotowaniach uprowadzenia. To właśnie wobec 46-latka i jego 39-letniego wspólnika ,  po przedstawieniu przez prokuratora zarzutów  , sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 2 miesiące. Starszy będzie odpowiadał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa. Grozi mu w związku z tym podwyższony wymiar kary do 4 lat i 6 miesięcy. Młodszy dodatkowo usłyszał zarzuty paserstwa akcyzowego.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

                    

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe