Zakażenia koronawirusem wśród pracowników szpitala w Zgierzu

  • 09.04.2020, 11:00
  • Redakcja lokalna.news
Zakażenia koronawirusem wśród pracowników szpitala w Zgierzu
Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala w Zgierzu poinformowała o potwierdzonych przypadkach zakażenia wśród pracowników placówki.

Pozytywny wynik testów na obecności koronawirusa uzyskała jedna z osób personelu medycznego placówki z Zgierzu. Postępowanie epidemiologiczne wykazało, że do zakażenia doszło poza szpitalem. Osoba ta w dniach 1-2 kwietnia pełniła dyżur na oddziale zabiegowym. Po wykryciu zakażenia zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, w szpitalu podjęto decyzję o zrobieniu wymazów osób z kontaktu oraz profilaktycznie dla kolejnych osób z personelu medycznego. Pracownikom wykonano 199 testów, które potwierdziły zakażenie u 15 osób z personelu medycznego. Pomimo tej sytuacji praca szpitala nie jest zagrożona, wszystkie pomieszczenia zostały zdezynfekowane i poddane ozonowaniu.. 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe