Sprawdź czy masz objawy koronawirusa

  • 08.04.2020, 14:10
  • Redakcja lokalna.news
Sprawdź czy masz objawy koronawirusa
Ministerstwo Zdrowia stworzyło spójne narzędzie, umożliwiające sprawdzenie czy objawy jakie mamy mogą oznaczać zakażenie koronawirusem.

System „Sprawdź czy masz objawy COVID-19” ma pozwolić w prosty sposób sprawić czy objawy, które u nas występują mogą oznaczać  zakażenie koronawirusem. Narzędzie to zostało stworzone w oparciu o wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz amerykańskiej agencji Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
Osoby, u których występują niepokojące objawy za pomocą prostego formularza mogą sprawdzić czy istnieje prawdopodobieństwo u nich prawdopodobieństwo, zakażenia koronawirusem. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, opartych na standardach wywiadu lekarskiego. Każde pytanie jest zależne od poprzedniego, system analizuje odpowiedzi i ocenia prawdopodobieństwo wystąpienia zakażenia.


Należy pamiętać jednak, że nie jest to porada, konsultacja ani diagnoza lekarska. To wywiad, który ma charakter wyłącznie informacyjny. Diagnozę postawić może tylko i wyłącznie lekarz na podstawie wykonanych testów laboratoryjnych. 
Z systemu Sprawdź czy masz objawy COVID-19” można skorzystać na stronie pacjent.gov

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe