MZK w walce z koronawirusem

  • 06.04.2020, 14:39
  • Redakcja lokalna.news
MZK w walce z koronawirusem
Miejski Zakład Komunikacji w związku z panującą epidemią koronawirusa, podjął w swoich autobusach działania mające na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia się tym groźnym wirusem. Jakie działania zostały podjęte?

Wszystkie autobusy są poddawane czyszczeniu wietrzeniu i co ważne poddawany tabor jest ozonowaniu. Czyszczone są wszystkie miejsca najczęściej dotykane przez pasażerów, oraz siedzenia. Dla bezpieczeństwa kierowców przednia część pojazdu jest wydzielona za pomocą taśmy,  a przednie drzwi nie są otwierane.

Codziennie każdy autobus jest myty i dodatkowo odkażany specjalnym środkiem na bazie etanolu, ze szczególnym uwzględnieniem powierzchni najbardziej narażonych na kontakt. Chodzi głównie o poręcze, uchwyty, siedzenia oraz przyciski do otwierania drzwi. Minimum raz w tygodniu każdy autobus poddawany jest ozonowaniu. Kolejnym działaniem mającym poprawić bezpieczeństwo pasażerów jest dodatkowe wietrzenie  po każdorazowym dojeździe do krańcówki. – W mailu pisze Jacenty Łasek,  Kierownik dz. Eksploatacji

W wielu miastach wprowadzony został wakacyjny lub świąteczny rozkład, w Bełchatowie MZK zawiesiło tylko kursy linii nr 7 oraz dwa kursy linii numer 5. Autobusy w Bełchatowie wciąż kursują  wg normalnego rozkładu ponieważ zmniejszenie ilości kursów mogłoby spowodować tłok w autobusach, czego na tą chwilę udało się uniknąć. W autobusach nie przebywa łącznie więcej niż 15 pasażerów czyli tyle ile wynosi połowa miejsc siedzących.

Napełnienie w autobusach nie przekracza połowy miejsc siedzących. Wprowadzenie rozkładu wakacyjnego, lub świątecznego mogłoby spowodować wzrost ilości przewożonych pasażerów, ponieważ w dni wolne autobusy kursują tylko na trzech liniach.

Oprócz tego MZK w swoich pojazdach powiesiło plakaty informujące jak chronić się przed zakażeniem. 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Julia
Julia 06.04.2020, 16:34
I prawidłowo nigdy nie wiadomo, kto jechał w autobusie.

Pozostałe