Wielkanoc 2020, biskupi wprowadzili zmiany

  • 25.03.2020, 12:31
  • Redakcja lokalna.news
Wielkanoc 2020, biskupi wprowadzili zmiany
W związku z pandemią koronawirusa, tegoroczne Święta będą inne niż zazwyczaj. Biskupi wprowadzili zmiany w kościołach i udzielili kolejnej dyspensy.

Wczoraj rząd ogłosił zmianę zasad bezpieczeństwa podczas uroczystości religijnych, teraz w obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób. Jakie zmiany, w związku z tym czekają nas podczas tegorocznych obchodów Świąt Wielkanocnych?

Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia. Jednocześnie kolejny raz zachęcam wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. - czytamy w komunikacie Przewodniczącego Episkopatu

W Wielki Czwartek zaleca się zawężenie liczby uczestników Mszy Świętej Krzyżma do najbliższych współpracowników biskupa. Zgodnie z zaleceniami Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, biskupi mają też zrezygnować z tradycyjnego obrzędu umywania nóg.

Wielki Piątek nocna adoracja Najświętszego Sakramentu jest możliwa, ale w niewielkich grupach, podobnie jak adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim w Wielką Sobotę 

W Wielką Sobotę w kościołach nie obędzie się tradycyjne święcenie potraw. Biskupi proponują, by zamiast tego przeprowadzić obrzęd błogosławieństwa posiłków przed śniadaniem wielkanocnym.

Wiernym została również udzielona dyspensa od obowiązku uczestniczenia w wielkanocnej Mszy Świętej. W Wigilię Paschalną i w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego księża nie będą używać wody święconej. 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe